suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Suwalczanin odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Suwalczanin odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia PolskiSuwalczanin Tadeusz Tylenda został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. 13 grudnia, w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, prezydent Andrzej Duda wręczył ordery działaczom opozycji antykomunistycznej.

W 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, prezydent Andrzej Duda wręczył ordery działaczom opozycji antykomunistycznej. Wśród odznaczonych Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce znalazł się suwalczanin - Tadeusz Tylenda. - To dla mnie mnie ogromny zaszczyt, że my, następne pokolenie, jesteśmy wolni, że większość naszego życia żyjemy w wolnej Polsce, jesteśmy swobodni, możemy podróżować po świecie - zaznaczył prezydent. - Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że możemy być wolnymi ludźmi w wolnym kraju, o którym decydujemy. Nigdy państwu nie zapomnimy, że dokonaliście tej wielkiej, bezkrwawej rewolucji - akcentował Andrzej Duda.

Przypomnijmy, że Tadeusz Tylenda był jednym z współzałożycieli PKS Suwałk, przewodniczącym Komisji Zakładowej, uczestnikiem spotkania założycielskiego MKZ, a później jego przewodniczącym. Był również członkiem Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania w Suwałkach. 13 grudnia 1981 roku Tadeusz Tylenda był internowany w Ośrodku Odosobnienia w Suwałkach, następnie w Kwidzynie. W maju 1982 r. podjął głodówkę. 26 maja został zwolniony. Po wyjściu pozostawał w kontakcie z działaczami podziemia "S" w Suwałkach jako kolporter pism podziemnych. Pracował w redakcji podziemnego pisma "Kres", był członkiem Tymczasowego Zarządu Regionu Pojezierze NSZZ "Solidarność". Zmarł w 2008 roku.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- chyba nikomu nie zależy
Wykonawca nie dostanie ani mniej ani więcej pieniędzy, więc mu nie zależy. GDDiK musiałoby się spieszyć i zadbać o odśnieżanie, więc im...
autor:~Zenek
- za ile byłeś tubą czerwonych Suwałk?
czerwony (buraczany) suwalku przyznaj się publicznie ile tobie zapłacił Renkiewicz
autor:~Jon
- do jon
Tak jestem tym suwalkiem. W swoich wypowiedziach popieralem obecnego prezydenta miasta. Ale przedewszystkim negowalem tych co na przesz...
autor:~suwalek

wszystkie komentarze »


Nieruchomości - Puńsk
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 14.12.2018
PRZESTRONNE MIESZKANIA
Wyjątkowy apartament w centrum Suwałk

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: