suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Elektryzująca podwyżka cen prądu
Elektryzująca podwyżka cen prąduWszystko wskazuje na to, że suwalczanie muszą przygotować się na znaczną podwyżkę cen prądu już na początku roku. Choć w dalszym ciągu trwają spekulacje, wzrost wydaje się być nieunikniony. Według szacunków podwyżka ma sięgać od 15 do 40 procent. Co jest przyczyną?

Od pewnego czasu nie milkną spekulacje dotyczące niespotykanej dotychczas podwyżki cen energii elektrycznej. Choć rządzący obiecują, jeżeli podwyżka rzeczywiście nastąpi, to nie będzie tak rażąco wysoka. Przy jednoczesnych zapewnieniach, że gdyby do tego doszło, postarają się ją zrekompensować, by jej wzrost stał się jak najmniej odczuwalny.

Przyczyn tak dużej podwyżki jest wiele. Pierwszą z nich jest stale rosnąca cena uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Druga zaś, i jak się wydaje, decydująca, to stale drożejąca cena węgla, który w dalszym ciągu stanowi podstawę polskiej energetyki.

Według wstępnych wyliczeń, przeciętne gospodarstwo domowe po podwyżce zapłaci o 434 zł więcej w skali roku. W jeszcze gorszej sytuacji wydają się być odbiorcy biznesowi, bowiem część z nich koszty wzrosną nawet od 50 do 70 procent.

Wzrost cen energii elektrycznej nieuchronnie pociągnie za sobą podwyżki niemal we wszystkich sektorach gospodarki. Podrożeje między innymi utrzymanie szkół czy szpitali, komunikacja miejska, drożej będzie także w sklepach.

Źródło: enerad.pl

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Do spostrzegawczy
To ile dałeś w łapę !
autor:~Wlan
- Do ~Wlan
Nikt tu nie jest pomawiany. Co do PWiK Suwałki jak dasz w łapę dla prezesa to nawet wodomierz zamontują Ci odwrotnie aby stan licznika ...
autor:~spostrzegawczy
- Do spostrzegawczy
Według mnie powinieneś złożyć wszystkie sprawy do prokuratury (przeciez twierdzisz że masz na to dowody)a nie opisywać ich w taki sposó...
autor:~Wlan

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 06.12.2018
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
MOŻLIWOŚĆ KREDYTOWANIA - SANTANDER BANK

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: