suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
PiS z większością w sejmiku. Co to oznacza dla Suwałk?
PiS z większością w sejmiku. Co to oznacza dla Suwałk?16 radnych wprowadziło do sejmiku wojewódzkiego Prawo i Sprawiedliwość. Oznacza to, że PiS zdobył samodzielną większość. Jeden z najlepszych wyników miał promowany przez ministra Zielińskiego Romuald Łanczkowki. Jak na zmianę władzy w Podlaskiem zapatruje się prezydent Suwałk?

W województwie podlaskim Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 41,64% poparcia. Z 30 mandatów, aż 16 obejmą właśnie radni PiSu. Koalicja Obywatelska z poparciem 24,14% może liczyć na 9 mandatów, a PSL, na które zagłosowało 15.66% wyborców, wprowadzi do sejmiku 5 radnych. Swoich przedstawicieli nie będzie miał Ruch Kukiz 15' oraz SLD, które uzyskało poparcie odpowiednio: 5.90% i 4.78% głosów.

W niedzielnych wyborach mieszkańcy naszego miasta i okolic postawili na znane nazwiska. W okręgu nr 2, który swoim zasięgiem obejmuje Suwałki, powiat suwalski, augustowski, sejneński, sokólski i moniecki największe poparcie zdobyli: Anna Naszkiewicz i Waldemar Kwaterski z Koalicji Obywatelskiej, Cezary Cieślukowski i Bogdan Dyjuk z PSL oraz Romuald Łanczkowski, Paweł Wnukowski, Jadwiga Zabielska i Wiesława Burnos z Prawa i Sprawiedliwości.

Z pozostałych 3 okręgów do sejmiku wojewódzkiego wejdą także: Justyna Żalek, Artur Kosicki, Bogusław Dębski, Marek Olbryś, Adam Sekściński, Wanda Mieczkowska, Marek Komorowski, Stanisław Derhajło, Łukasz Siekierko, Sebastian Łukaszewicz, Marek Malinowski, Aleksandra Szczudło z PiSu, Anna Augustyn, Zbigniew Nikitorowicz, Sławomir Nazaruk, Karol Pilecki, Jacek Piorunek, Maciej Żywno, Igor Łukaszuk z Koalicji Obywatelskiej oraz Stefan Krajewski, Jerzy Leszczyński i Mikołaj Janowski z PSL.

Chociaż większość w naszym województwie będzie miał PiS, prezydent Suwałk jest pozytywnie nastawiony do współpracy z nowymi władzami. - Dotarły do mnie informacje, że dojdzie do zmiany władzy w województwie podlaskim, ale ja już kiedyś współpracowałem z innym marszałkiem z Prawa i Sprawiedliwości i całkiem dobrze wspominam tamten okres. Suwałki to drugie miasto co do wielkości i także miasto z wielkim potencjałem. Nie sądzę więc, abyśmy byli gorzej traktowani przy podziale środków z Unii Europejskich i innych środków finansowych - stwierdził.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- To oznacza jedno
Suwalczanie w większości to analfabeci z pogłębioną amnezją którzy nie potrafią czytać . Nie potrafią poszukać informacji na temat lu...
autor:~krak
- Marszałek
Sensacja:PiS mając większość w sejmiku przegrał w głosowaniu stanowisko marszałka, a to znaczy bunt.
autor:~Robert
- Komentarz do pis z wiekszosvia sejmiku
Opatrznosc Boza! Nawet ten ,ktory Suwalki za swoj prywatny folwark ma nic nie wskórał ,a tak na marginesie ,nastepny dom w Krzywym nie ...
autor:~Peggi blue

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 23.10.2018Wywiady

Eko Opał Prudziszki
Opał wysokiej jakości

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: