suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Rajcy z Łączą nas Suwałki zdominowali Radę Miejską
Rajcy z Łączą nas Suwałki zdominowali Radę MiejskąAż 12 radnych z klubu Łączą nas Suwałki zasiądzie w nowej Radzie Miejskiej. Wśród nich są takie nazwiska jak Zdzisław Przełomiec, Anna Ruszewska czy Sylwester Cimochowski. PiS do Rady wprowadził 7 osób. Wczorajsze głosowanie przyniosło wiele niespodzianek.

Czesław Renkiewicz może triumfować. Nie tylko po raz trzeci obejmie fotel włodarza Suwałk, ale do tego będzie miał większość w Radzie Miejskiej. Decyzją głosujących w Radzie zasiądzie bowiem aż 12 osób z klubu Łączą nas Suwałki. Największe poparcie w głosowaniu na radnych zdobył Czesław Renkiewicz (1047 głosów). Wielkim zaufaniem wyborcy obdarzyli też obecną wiceprezydent Ewę Sidorek, która zdobyła 976 głosów.

W radzie z klubu Łączą nas Suwałki znajdą się też: Andrzej Turowski (846 głosów), Anna Ruszewska (836), Zdzisław Przełomiec (789), Zbigniew De-Mezer (641 głosów), Kamil Lauryn (449), Marek Zborowski-Weychman (371), Kamil Klimek (334), Sylwester Cimochowski (326), Adam Ołowniuk (363) i Krystyna Gwiazdowska (305).

Radnymi PiS będą: Bogdan Bezdziecki (793), Jarosław Schabieński (671), Zdzisław Koncewicz (627 głosów), Tadeusz Czerwiecki (469), Mariola Karpińska (393), Jacek Juszkiewicz (353) i Jacek Roszkowski (280).

Dwóch radnych wprowadzi też Koalicja Obywatelska. Będzie to Karol Korneluk, który zyskał poparcie 367 osób i Jacek Niedźwiedzki, na którego zagłosowały 382 osoby. Suwalskim radnym zostanie też Sławomir Sieczkowski z komitetu Mieszkańcy Suwałk (349 głosów) oraz Anna Maria Gawlińska (184 głosy) także startująca z komitetu Mieszkańcy Suwałk.

Jak się okazało, ponownego zaufania suwalczan nie zdobyło aż 11 dotychczasowych rajców. Mandatu nie zdobył Grzegorz Gorlo, Zdzisław Ścięgaj, Andrzej Łuczaj, Wojciech Malesiński, Stanisław Kulikowski, Wiesław Murawko, Sławomir Szeszko, Piotr Wasiukow, Zbysław Grajek i Bożena Kamińska. Zaskoczeniem może być też wynik Wojciech Pająka. Radny uzyskał 259 głosów i również nie ma go na liście radnych.

Warto jednak zauważyć, że ostateczny kształt Rady Miejskiej w Suwałkach jeszcze się zmieni. Z mandatu będzie musiał na przykład zrezygnować Czesław Renkiewicz, który został wybrany na prezydenta.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- podatek od mrozu
hu, hu, ha
autor:~sojusznik termometr
- Pani Ruszewska
Może nie wszyscy wiedzą, ale wspomniana pani Ruszewska nie mieszka w Suwałkach, jak zadeklarowała. Mieszka w tej samej miejscowości, co...
autor:~ołówek
- Do Beci
Zapomniałaś o Laurynie K. co zrobił wziął się chłopak za ul.Północną a o pokoju w szpitalu dla dzieci nie wspomnę i go umeblowanie a je...
autor:~Cezarro

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 22.10.2018
UNIWERSUS
Weryfikacja uprawnień spawalniczych.

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: