suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
To już pewne - Renkiewicz po raz trzeci włodarzem Suwałk
To już pewne - Renkiewicz po raz trzeci włodarzem SuwałkPaństwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów. Decyzją 63% głosujących suwalczan obecny prezydent pozostanie w ratuszu na kolejnych 5 lat. Grzegorzowi Mackiewiczowi nie pomogły teczki IPNu i kostka brukowa. Uzyskał on 3 razy mniej głosów niż Renkiewicz.

Wybory prezydenckie w naszym mieście zakończyły się w pierwszej turze. Jak się okazało, największym poparciem suwalczanie obdarzyli obecnego prezydenta. Na Czesława Renkiewicza zagłosowało 63% mieszkańców biorących udział w wyborach. Łącznie oddano na niego 15877 głosów. - Zdecydowaliście Państwo, że to ja będę prezydentem Suwałk przez pięć następnych lat. Zapewniam Was, że będę tak jak dotychczas robił wszystko, by ta decyzja wpłynęła pozytywnie na los i pomyślność mieszkańców naszego miasta. Serdecznie dziękuję za każdy oddany na mnie głos - napisał dziś Czesław Renkiewicz.

O sukcesie nie może z kolei mówić Grzegorz Mackiewicz - kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Pomimo że we wczorajszym głosowaniu uzyskał drugie miejsce, jego wynik jest aż 3 razy słabszy od wyniku zwycięzcy. Na Mackiewicza swój głos oddało 21% mieszkańców biorących udział w głosowaniu. Warto jednak podkreślić, że tegoroczny wynik był lepszy niż ten z 2010 roku. Wówczas Grzegorz Mackiewicz uzyskał około 17% głosów.

Trzecie miejsce podczas wczorajszego głosowania uzyskał z kolei Sławomir Sieczkowski. Kandydat komitetu Mieszkańcy Suwałk zdobył poparcie 8,5% suwalczan. Zaledwie 5,3% głosujących zaufało z kolei Grzegorzowi Gorlo, który startował z Suwalskiego Porozumienia Prawicy. W 2014 roku Gorlo był największym konkurentem Czesława Renkiewicza i wraz z nim przeszedł do drugiej tury.

Większość suwalczan nie jest zaskoczona miejscem, jakie we wczorajszym głosowaniu uzyskał Mariusz Szmidt. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej zagłosowało 1,9% suwalczan, co uplasowało Szmidta na ostatnim miejscu.

Liczba głosów oddanych na poszczególnych kandydatów:

Czesław Renkiewicz - 15 877
Grzegorz Mackiewicz - 5 302
Sławomir Sieczkowski - 2 153
Grzegorz Gorlo - 1 332
Mariusz Szmidt - 478

Łączna liczba ważnych głosów: 25 142


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Pieniądze
Zaprawdę powiadam wam, pieniędzy nie ma, nie było i nie będzie.
autor:~Vincent
- wybory
Królu Suwałk Jarosławie trzeba było przywieść jeszcze Generałową Andersównę ,to by pewnie Czesław padł w wyborach ,a tak musztarda ...
autor:~Star 660
- ~orroZ
Zauważyłem obie zakładki i różnicę. Pełna zgoda, że różnica 77 głosów nie ma wpływu na te wybory. Ale na stronach PKW wszystko powinno ...
autor:~Zorro

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 22.10.2018
AGENCJA INTERAKTYWNA
Rejestracja domen

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: