suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Konferencja Mackiewicza pod hasłem „Renkiewicz znowu kłamie”
Konferencja Mackiewicza pod hasłem „Renkiewicz znowu kłamie”Kandydat twierdzi, że gdyby prezydent chciał udowodnić swoją rację, podałby go do sądu, co skończyłoby się przedstawieniem właściwych dokumentów, a nie prezentacją multimedialną podczas konferencji prasowej. Mackiewicz podtrzymuje wszystkie swoje zarzuty dotyczące długów miasta.

Kandydat PiS-u, tłumaczy, że jego konferencja dotyczyła błędnego planowania, a nie wykonania budżetu, jak została odebrana przez prezydenta. Ponadto powoływał się na powszechnie dostępne dokumenty, takie jak projekt budżetu, projekt wieloletniej prognozy finansowej, zatwierdzony budżet, uchwała budżetowa czy wieloletni plan finansowy. – Podtrzymuję dalej, że dochody budżetowe wystarczają tylko na bieżące utrzymanie, a inwestycje powstają głównie z dotacji, dywidendy z PEC i są zrównoważone kolejnym kredytem – mówi.

Mackiewicz podtrzymuje również, że według udostępnionych dokumentów zadłużenie miasta stanowi około 3 tys. na mieszkańca. Jak wylicza, zaplanowane w budżecie kredyty oraz zadłużenia PGK, ZBM TBS, PNT, PWiK i PGO łącznie dają kwotę około 226 mln zł. W dodatku w uchwalonym budżecie na 2018 rok dochody bieżące wynoszą około 384 mln zł i uwzględniają dotację 500 plus w kwocie niespełna 44 mln zł – Gdyby nie te 44 mln z 500 plus byłoby bardzo źle. A w tej chwili jest tylko źle – podkreśla.

Przekazane przez Ratusz informacje na temat SP nr 4 również zostały skrytykowane. – Przedstawił tylko jakie remonty zostały zaplanowane. Nie zaplanował inwestycji związanej z rozbudową SP nr 4, tylko w efekcie kampanii wyborczej i na fali krytyki, mieszkańców także, zaczęła się pojawiać koncepcja rozbudowy szkoły i to natychmiast z ładnymi rysunkami – powiedział kandydat i zaznaczył, że nie uwzględniono tego w projekcie budżetu czy wieloletniej prognozie finansowej.

Mackiewicz zarzuca także prezydentowi nieznajomość prawa, bo plany zagospodarowania przestrzennego uchwala Rada Miasta, a nie prezydent. – Proszę panie prezydencie nie mieszać ludziom w głowie. Pan nawet nie jest radnym. Pan jest tylko organem wykonawczym – mówi. Kandydat krytycznie odniósł się również do inwestycji nowego dworca kolejowego. – Moja propozycja do urzędującego prezydenta miasta, żeby wstrzymał się z obietnicami inwestycyjnymi, na które formalnie i praktycznie nie ma wpływu. – tłumaczy kandydat. Natomiast uczestnictwo zastępcy prezydenta Łukasza Kurzyny w kampanii Renkiewicza określił jako nadużycie.
– Czy jest członkiem „Łączą nas Suwałki”? Czy to jest po prostu wykorzystanie pracownika podległej instytucji? - pyta.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Jak z Miasta Suwałk, zbudowano pospolity folwark przez ...
Cyrk Manipulatora za 226 mil zajechał do Suwałk , i to jest właściwa diagnoza stanu faktycznego Opinia wyrażona przez osobnika Andrze...
autor:~Szaman Czerwony
- Pan Minister
Pan minister Z,,, byl na otwarciu stolarni w Cherwonym Borze. Dopytwal sie o najlepsze cele w tym wiezieniu. Przypadek - chyba nie.
autor:~Stary chlowiek
- Mackiewicz
Panie Mackiewicz, czy kiedys Pan mieszkal na Polnej ?
autor:~Stary chlowiek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kafka | 17.10.2018
KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: