suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Najzdolniejsi zostali wyróżnieni
Najzdolniejsi zostali wyróżnieniPonad 70 suwalskich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia i nagrody za szczególne osiągnięcia w sporcie w roku szkolnym 2017/2018. Wyróżnienie „Pasjonata Sportowej Polski 2018” otrzymał Jerzy Broc. zobacz zdjęcia »

Gala Ucznia Zdolnego w kategorii sport odbyła się wczoraj w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wzięli w niej udział wyróżnieni uczniowie, ich rodzice, dyrektorzy jednostek oświatowych, kulturalnych, nauczyciele i trenerzy oraz zaproszeni goście. Suma stypendiów w ramach programu wspierania rozwoju uczniów zdolnych Zdolny Suwalczanin za szczególne osiągnięcia sportowe wyniosła 49 tys. zł, nagród natomiast 23 tys. zł.  

Galę rozpoczęło wręczenie wyjątkowego wyróżnienia. Za szczególne zaangażowanie w upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej otrzymał je Jerzy Broc - wybitny sportowiec, wielokrotny medalista mistrzostw Polski weteranów, pasjonat lekkiej atletyki. Następnie stypendia i nagrody powędrowały do ponad 70 młodych sportowców. 

Na podstawie programu wspierania rozwoju uczniów zdolnych Zdolny Suwalczanin - za szczególne osiągnięcia sportowe - prezydent przyznał też nagrody dwojgu uczniom suwalskich szkół podstawowych: Julii Janowskiej, która jest zawodniczką Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpik w Suwałkach, trenuje sumo, a minionych miesiącach, startując w zawodach na szczeblu krajowym, osiągnęła wysokie wyniki sportowe zajmując miejsca na podium.

Nagroda powędrowała też do Mateusza Żukowskiego, który trenuje lekkoatletykę oraz koszykówkę na wózkach w Białymstoku, a w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Kozienicach zdobył dwa złote medale w rzucie kulą i rzucie oszczepem w pozycji siedzącej.

Fot. UM w SuwałkachDodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 11.10.2018Wywiady

PRZESTRONNE MIESZKANIA
3 POKOJOWE PRZY UL. LITYNSKIEGO

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: