suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Prezydencka debata za nami. Jak wypadli kandydaci?
Prezydencka debata za nami. Jak wypadli kandydaci?1,5 godziny trwała wczoraj prezydencka debata. Kandydaci odpowiadali na pytania związane z inwestycjami, gospodarką, oświatą czy promocją miasta. Suwalczanie nie mogli jednak posłuchać wszystkich ubiegających się o prezydencki fotel. Zabrakło bowiem Grzegorza Mackiewicza.

Debata z kandydatami na prezydenta Suwałk, którą zorganizowała „Gazeta Współczesna”, odbyła się wczorajszego popołudnia w Hotelu Loft. Przy jednym stole zasiadł Grzegorz Gorlo, Sławomir Sieczkowski, Mariusz Szmidt i Czesław Renkiewicz. W wyznaczonej kolejności odpowiadali na zadane pytania. Każdy z kandydatów miał na swoją odpowiedź 1,5 minuty.

Tematy poruszone podczas debaty dotyczyły między innymi trzech pierwszych decyzji, jakie kandydaci podejmą po wygranych wyborach, kwestii seniorów czy najważniejszych inwestycji. - Trasa wschodnia, zintegrowany dworzec kolejowo-autobusowy, przedszkole i Szkoła Podstawowa nr 4 - wymienił priorytetowe inwestycje Czesław Renkiewicz. - Najważniejsze są szkoła, przedszkola i żłobki. To są pierwsze rzeczy, jakie padają od mieszkańców Suwałk, jako rzeczy pierwszej potrzeby. Niezbędny też jest dom opieki seniora - powiedział z kolei Mariusz Szmidt.

Nieco inną koncepcję inwestycji miał z kolei Sławomir Sieczkowski. - Bardzo ważna jest inwestycja w społeczeństwo obywatelskie, czyli inwestycja w ludzi. Ważne jest też uzbrajanie terenów inwestycyjnych, drogi i parkingi - powiedział. Grzegorz Gorlo postawił natomiast na inwestycje w infrastrukturę skierowaną dla osób starszych i niepełnosprawnych. - W przeciągu roku musi stanąć blok, najlepiej w okolicach DPS Kalina, w którym mogliby zamieszkać seniorzy, którzy obecnie żyją sami w wielkich mieszkaniach - mówił.

Prowadzący debatę pytał również kandydatów o to, jak zamierzają przyciągnąć przedsiębiorców, jak będą kreować wizerunek Suwałk i wzmacniać turystyczne atuty miasta, jak chcą aktywizować suwalskich seniorów oraz w jaki sposób zamierzają zatrzymać w Suwałkach ludzi młodych i wykształconych. - Ja wcale nie chcę nikogo zatrzymywać - odpowiedział Mariusz Szmidt. - W Suwałkach musi być odpowiednia jakość życia i dobrze płatna praca - stwierdził Sławomir Sieczkowski. - Mieszkanie, dobrze płatna praca, rekreacja i przedszkola - wymieniał zaś Czesław Renkiewicz. Zdaniem Grzegorza Gorlo z kolei, Suwałki nie mają problemu z utratą mieszkańców, co widać chociażby na przykładzie budowanych mieszkań.

Niestety w półtoragodzinnej debacie prezydenckiej nie wziął udziału kandydat PiS Grzegorz Mackiewicz. Jak poinformował redaktor naczelny „Gazety Współczesnej”, pomimo wcześniejszego potwierdzenia, Mackiewicz zrezygnował z udziału w debacie zaledwie na kilka godzin przed wydarzeniem. - Nie chcę oceniać tego zachowania, po prostu zrezygnował - powiedział.

Sam Mackiewicz zaprzecza jednak, jakoby kiedykolwiek potwierdzał, że weźmie udział w debacie, a słowa Jarosława Jabłońskiego nazwał kłamstwem. - Ja nie uciekam od dyskusji i będę uczestniczył w debatach, które będą w Telewizji Białystok i Radiu Białystok. Tam będę miał możliwość skonfrontowania się z pytaniami dziennikarzy - powiedział w nagraniu zamieszczonym na swoim profilu na Facebooku.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Jak z Miasta Suwałk, zbudowano pospolity folwark przez ...
Cyrk Manipulatora za 220 mil zajechał do Suwałk , i to jest właściwa diagnoza stanu faktycznego Opinia wyrażona przez osobnika Andrze...
autor:~KOMUNA BIS - Baron Czerwony
- anthrax
Mijanie się z prawdą to twoja specjalność. Jesteś z układu Sieczkowskiego. Sam nie raz o tym wspomniałeś. Ty pierwszy na tym forum zacz...
autor:~suwalek
- Najlepszy
Szmitd
autor:~Czesław

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 10.10.2018
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
NAJBOGATSZE WZORNICTWO

Reklama

REKLAMA
Kto twoim zdaniem zostanie prezydentem Suwałk?
Grzegorz Gorlo
Grzegorz Mackiewicz
Czesław Renkiewicz
Sławomir Sieczkowski
Mariusz Szmidt
ODDANIE GŁOSU

Aby oddać głos postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wyślij sms pod numer 7255 (2,46 z VAT) o treści KOD.DODAJ
2. Otrzymany kod wpisz w poniższe pole formularza

Kod SMS:

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: