suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Prezydencka debata za nami. Jak wypadli kandydaci?
Prezydencka debata za nami. Jak wypadli kandydaci?1,5 godziny trwała wczoraj prezydencka debata. Kandydaci odpowiadali na pytania związane z inwestycjami, gospodarką, oświatą czy promocją miasta. Suwalczanie nie mogli jednak posłuchać wszystkich ubiegających się o prezydencki fotel. Zabrakło bowiem Grzegorza Mackiewicza.

Debata z kandydatami na prezydenta Suwałk, którą zorganizowała „Gazeta Współczesna”, odbyła się wczorajszego popołudnia w Hotelu Loft. Przy jednym stole zasiadł Grzegorz Gorlo, Sławomir Sieczkowski, Mariusz Szmidt i Czesław Renkiewicz. W wyznaczonej kolejności odpowiadali na zadane pytania. Każdy z kandydatów miał na swoją odpowiedź 1,5 minuty.

Tematy poruszone podczas debaty dotyczyły między innymi trzech pierwszych decyzji, jakie kandydaci podejmą po wygranych wyborach, kwestii seniorów czy najważniejszych inwestycji. - Trasa wschodnia, zintegrowany dworzec kolejowo-autobusowy, przedszkole i Szkoła Podstawowa nr 4 - wymienił priorytetowe inwestycje Czesław Renkiewicz. - Najważniejsze są szkoła, przedszkola i żłobki. To są pierwsze rzeczy, jakie padają od mieszkańców Suwałk, jako rzeczy pierwszej potrzeby. Niezbędny też jest dom opieki seniora - powiedział z kolei Mariusz Szmidt.

Nieco inną koncepcję inwestycji miał z kolei Sławomir Sieczkowski. - Bardzo ważna jest inwestycja w społeczeństwo obywatelskie, czyli inwestycja w ludzi. Ważne jest też uzbrajanie terenów inwestycyjnych, drogi i parkingi - powiedział. Grzegorz Gorlo postawił natomiast na inwestycje w infrastrukturę skierowaną dla osób starszych i niepełnosprawnych. - W przeciągu roku musi stanąć blok, najlepiej w okolicach DPS Kalina, w którym mogliby zamieszkać seniorzy, którzy obecnie żyją sami w wielkich mieszkaniach - mówił.

Prowadzący debatę pytał również kandydatów o to, jak zamierzają przyciągnąć przedsiębiorców, jak będą kreować wizerunek Suwałk i wzmacniać turystyczne atuty miasta, jak chcą aktywizować suwalskich seniorów oraz w jaki sposób zamierzają zatrzymać w Suwałkach ludzi młodych i wykształconych. - Ja wcale nie chcę nikogo zatrzymywać - odpowiedział Mariusz Szmidt. - W Suwałkach musi być odpowiednia jakość życia i dobrze płatna praca - stwierdził Sławomir Sieczkowski. - Mieszkanie, dobrze płatna praca, rekreacja i przedszkola - wymieniał zaś Czesław Renkiewicz. Zdaniem Grzegorza Gorlo z kolei, Suwałki nie mają problemu z utratą mieszkańców, co widać chociażby na przykładzie budowanych mieszkań.

Niestety w półtoragodzinnej debacie prezydenckiej nie wziął udziału kandydat PiS Grzegorz Mackiewicz. Jak poinformował redaktor naczelny „Gazety Współczesnej”, pomimo wcześniejszego potwierdzenia, Mackiewicz zrezygnował z udziału w debacie zaledwie na kilka godzin przed wydarzeniem. - Nie chcę oceniać tego zachowania, po prostu zrezygnował - powiedział.

Sam Mackiewicz zaprzecza jednak, jakoby kiedykolwiek potwierdzał, że weźmie udział w debacie, a słowa Jarosława Jabłońskiego nazwał kłamstwem. - Ja nie uciekam od dyskusji i będę uczestniczył w debatach, które będą w Telewizji Białystok i Radiu Białystok. Tam będę miał możliwość skonfrontowania się z pytaniami dziennikarzy - powiedział w nagraniu zamieszczonym na swoim profilu na Facebooku.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Jak z Miasta Suwałk, zbudowano pospolity folwark przez ...
Cyrk Manipulatora za 220 mil zajechał do Suwałk , i to jest właściwa diagnoza stanu faktycznego Opinia wyrażona przez osobnika Andrze...
autor:~KOMUNA BIS - Baron Czerwony
- anthrax
Mijanie się z prawdą to twoja specjalność. Jesteś z układu Sieczkowskiego. Sam nie raz o tym wspomniałeś. Ty pierwszy na tym forum zacz...
autor:~suwalek
- Najlepszy
Szmitd
autor:~Czesław

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 10.10.2018Wywiady

ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA BUDOWLANA PŁOCICZNO-TARTAK

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: