suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Czy za opóźnienia pociągów będą większe zwroty cen biletów?
Czy za opóźnienia pociągów będą większe zwroty cen biletów? Choć po suwalskich torach jeżdżą tylko 2 linie międzywojewódzkie, końcowy odcinek trasy sprawia, że dla osób podróżujących pociągiem do Suwałk opóźnienie nie jest czymś nowym. Unia Europejska pracuje nad zwiększeniem zwrotów za bilety kolejowe w przypadku spóźnień.

Jednym z punktów programów wyborczych w Suwałkach jest budowa nowego dworca, jednak połączenia kolejowe z naszym miastem pozostawiają wiele do życzenia. Oprócz POLREGIO realizującego kursy do Białegostoku, są tylko 2 dalekobieżne kierunki – do Krakowa oraz do Szczecina. Na przebiegu tych tras pociągi zatrzymują się jedynie w 2 większych miastach – w Warszawie i Poznaniu.

W dalekich połączeniach opóźnienia zazwyczaj kumulują się pod koniec trasy. – W Białymstoku czekałam 40 minut na opóźniony pociąg, który jechał ze Szczecina do Suwałk. Jakiś czas temu, gdy tym samym pociągiem chciałam pojechać do Suwałk z Warszawy, był on opóźniony o 180 minut, a opóźnienie cały czas ulegało zmianie – powiedziała mieszkanka naszego miasta. Według danych Urzędu Transportu Kolejowego w II kw. br. blisko 1/3 pociągów spółki PKP Intercity miała opóźnienie. Średni poślizg wyniósł 17 min. Natomiast opóźnienie powyżej dwóch godzin miało ponad 400 pociągów.

Według unijnych przepisów w przypadku opóźnień sięgających od 60 do 119 minut przysługuje zwrot 25% wartości biletu. Jeśli opóźnienie wynosi przynajmniej 2 godziny, możemy się starać o zwrot połowy kwoty wydanej na przejazd. Jednak Europarlament będzie głosował nad zmianą tych przepisów. Za opóźnienie pociągu powyżej 2 godziny miałby przysługiwać pełny zwrot ceny biletu. Za spóźnienie od 90 do 120 minut rekompensata wyniosłaby 3/4 wydanej ceny. Natomiast gdy pociąg przyjedzie do celu od 60 do 90 minut później, przewoźnik zmuszony będzie zwrócić połowę kwoty, jaką pasażer zapłacił za bilet.

Źródło: PKP, Business InsiderDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- kolej
Zwroty nie muszą być wyższe, wystarczy jak będą mniejsze spóźnienia.
autor:~bartek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 10.10.2018
AGENCJA INTERAKTYWNA
Internetowe kampanie reklamowe

Reklama

REKLAMA
Kto twoim zdaniem zostanie prezydentem Suwałk?
Grzegorz Gorlo
Grzegorz Mackiewicz
Czesław Renkiewicz
Sławomir Sieczkowski
Mariusz Szmidt
ODDANIE GŁOSU

Aby oddać głos postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wyślij sms pod numer 7255 (2,46 z VAT) o treści KOD.DODAJ
2. Otrzymany kod wpisz w poniższe pole formularza

Kod SMS:

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: