suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Sąd utajnił proces ojca za zabójstwo niemowlęcia
Sąd utajnił proces ojca za zabójstwo niemowlęcia Sąd Okręgowy w Suwałkach utajnił w poniedziałek proces Damiana P. oskarżonego o zabójstwo i znęcanie się nad swoim dwumiesięcznym dzieckiem. Dziecko miało pęknięcie czaszki, uszkodzenie mózgu, stłuczenie płuca i połamane żebra. Wniosek o wyłączenie jawności złożyła matka dziecka.

Przed rozpoczęciem procesu matka złożyła wniosek o całkowite jego utajnienie ze względu na dobra osobiste rodziny, w tym samej pokrzywdzonej. Prokuratura nie sprzeciwiła się wnioskowi. - To bardzo trudne sprawy dla tej rodziny, a samo zdarzenie bardzo brutalne. Oskarżony ma zarzut zabójstwa w zbiegu ze znęcaniem się nad osobą nieporadną z uwagi na wiek – powiedziała prokurator Anna Wierzchowska.

Do tragedii doszło pod koniec ubiegłego roku w Ełku. W połowie listopada dziecko trafiło do szpitala z rozległymi obrażeniami. Wówczas Prokuratura Rejonowa w Ełku postawiła ojcu dziecka zarzut znęcania się nad synem i spowodowania u niego obrażeń zagrażających życiu. 25-latek został aresztowany. Dwa tygodnie później niemowlę zmarło w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. W związku ze śmiercią chłopca śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Po sekcji zwłok prokuratura zdecydowała się postawić ojcu dziecka zarzut zabójstwa.

Sekcja zwłok wykazała u chłopca pęknięcie czaszki, uszkodzenie mózgu i pękniętą piszczel. Niemowlę miało połamanych 10 żeber i stłuczone płuco. Prokuratura informuje, że oskarżony znęcał się nad dzieckiem prawdopodobnie od 9 października do 15 listopada ubiegłego roku. W tym czasie 25-latek miał bić dwumiesięcznego syna, szarpać i rzucać nim. Według prokuratury musiało to trwać dość długo i notorycznie, bo sekcja zwłok wykazała, że niektóre złamane żebra zdążyły się zrosnąć.

Oskarżony nie przyznał się do zabójstwa. Był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Rodzina nie miała niebieskiej karty. Mężczyźnie grozi 25 lat więzienia lub dożywocie. W poniedziałek miał rozpocząć się proces Damiana P. Jednak oskarżony złożył wniosek o zmianę adwokata. Dlatego sędzia Maciej Romotowski odroczył rozpoczęcie rozprawy do 12 listopada.
Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Jedno zdanie
Powinien zdychac w męczarniach!!!
autor:~Wonderfulll
- Jaki chory?
Nie chory człowiek tylko wyjątkowo ohydna kreatura.
autor:~Alex
- masakra
mam nadzieję, że będzie siedział w kiciu do końca życia!!!!
autor:~mieszczuch

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


jankiel | 09.10.2018Wywiady

KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: