Login:
Hasło:
Wiadomości
Memoriał Józefa Gajewskiego zakończony zwycięstwem gdańszczan
Memoriał Józefa Gajewskiego zakończony zwycięstwem gdańszczanW dniach 21-22 września na hali OSiR w Suwałkach rozegrany został IX Memoriał Józefa Gajewskiego. W starciu z suwalskimi siatkarzami wzięły udział 3 drużyny PlusLigi. Najlepiej poradzili sobie zawodnicy Trefla Gdańsk, którzy w finale zwycięstwo wywalczył dopiero w tie-break'u.

Pierwszy piątkowy mecz rozegrali Indykpol AZS Olsztyn i Chemik Bydgoszcz. Choć reprezentanci Warmii i Mazur wygrali pierwszego seta, w dalszej grze to mieszkańcy Bydgoszczy pokazali, na co ich stać i zakończyli mecz wynikiem 1:3. Następnie odbyła się ofilcjalna ceremonia otwarcia memoriału. Wzięli w niej udział Czesław Renkiewicz, wicemarszałek województwa podlaskiego Anna Naszkiewicz, członek zarządu województwa Bogdan Dyjuk oraz syn byłego prezydenta Suwałk Maciej Gajewski. Kolejny mecz sprawdził siły suwalczan w starciu z zespołem Trefl Gdańsk. Ślepsk Suwałki ostatecznie przegrał wynikiem 2:3.

Sobotni mecz o 3. miejsce został rozegrany pomiędzy gospodarzami a Indykpolem AZS Olsztyn. Goście z Olsztyna pokonali suwalczan 3:0. Natomiast w finale spotkali się siatkarze z Gdańska i Bydgoszczy. Mecz był pełny zwrotów akcji. Choć Trefl Gdańsk prowadził 2:0 w setach, zwyciężył dopiero 3:2 w tie-break'u, co ostatecznie umożliwiło gdańszczanom zdobycie 1. miejsca.