suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Mariusz Szmidt ujawnił swój program wyborczy
Mariusz Szmidt ujawnił swój program wyborczyZlikwidowanie 195 mln zł długu, pełny wgląd w finanse Miasta, uruchomienie programu In Vitro czy powołanie rady konsultacyjnej wytyczającej kierunki rozwoju – to niektóre elementy programu wyborczego kandydata na prezydenta z ramienia koalicji PO i Nowoczesnej Mariusza Szmidta.

Kandydat zapowiedział, że w ramach urzędu prezydenta powinna zostać powołana rada konsultacyjna. Składałaby się z naukowców, przedsiębiorców, przedstawicieli kultury i sztuki, sportu czy edukacji. Kadra kierownicza spółek miejskich czy członkowie rad nadzorczych byliby wybierani w otwartych konkursach. Szmidt chciałby również, aby w radach wprowadzony był parytet minimum 30% kobiet.

Szmidt oznajmił, że wprowadzi darmowe przejazdy dla wszystkich dzieci bez względu na posiadanie SKM, a także jednodniowe, trzydniowe, weekendowe oraz tygodniowe bilety komunikacji miejskiej. Kandydat chce także wspomóc rowerzystów poprzez ujenolicenie nawierzchni ścieżek rowerowych, zwiększenie miejsc parkingowych dla rowerów, likwidację krawężników ze zjazdów i podjazdów oraz polepszenie widoczności ścieżek w porze nocnej. Ponadto miałby zostać uruchomiony program pilotażowy roweru miejskiego. Gdyby po roku czasu się sprawdził, rowery miejskie zostałyby w Suwałkach na stałe.

O stomatologiczną profilaktykę prozdrowotną zadbałby miejski DentoBus, będący mobilnym gabinetem stomatologicznym dla dzieci. Natomiast uruchomienie MammoBusu przyczyniłoby się do wsparcia profilaktyki raka piersi. Szmidt zapowiedział także, że w formie dofinansowania zostałby uruchomiony miejski program In Vitro wspierający suwalskie pary, które nie mogą mieć potomstwa. Miałby także powstać Dom Samotnej Matki oraz kolejne miejskie przedszkola.

Kandydat twierdzi, że Suwalczanie powinni mieć pełny wgląd w finanse Miasta, natomiast działania administracji publicznej powinny być jasne i przejrzyste. Mariusz Szmidt zamierza rozpocząć proces likwidowania miejskiego długu, który aktualnie wynosi ponad 195 mln zł. Jak twierdzi, każdy kredyt trzeba kiedyś spłacić i nie powinno to spadać na następne pokolenia. – Każdy to widzi, że miasto jest dobrze inwestycyjnie rozwinięte. Tych inwestycji będzie coraz mniej potrzebnych, więc te wolne środki można powoli przeznaczać na oddłużanie miasta – tłumaczył.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Bantustan suwalski --Dziel i Rządz śpiącymi Lemingami ...
Rządzi Suwałkami Matrix farbowanych towarzyszy wspartych o byłe cywilne i wojskowe UB/WSW,SB,WSI służby dyma Suwałki i mieszkańców ju...
autor:~Korytolog
- Brawo
Dość układów
autor:~Marek
- Te błazny z PO i NOWOCZESNEJ chcą władzy :) !!! wolne ż...
do koryta się pchają !!! byście się wstydzili ludzi !!!
autor:~Karol

wszystkie komentarze »


Nieruchomości - Puńsk
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kafka | 15.09.2018
Oleje zdrowotne
Naturalne zdrowie - oleje domowe

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: