suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
500 plus a podniesienie płacy minimalnej
500 plus a podniesienie płacy minimalnejPieniądze z rządowego programu można otrzymać na pierwsze dziecko, jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł. Planowana na kolejny rok podwyżka płacy minimalnej sprawiłaby, że według tych kryteriów świadczenie nie zostałoby przyznane nawet osobom z minimalną pensją.

Od 2019 r. płaca minimalna zostanie podniesiona do 2250 zł brutto, co wyniesie 1634 zł „na rękę”. Pojawiły się obawy, że wpłynie to na pobierane świadczenie 500 plus. Pieniądze z rządowego programu przysługują na każde drugie i kolejne dziecko, niezależnie od uzyskiwanych dochodów. Świadczenie można otrzymać również na pierwsze dziecko, gdy dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł. Jednak rodzic samotnie wychowujący dziecko z pensji minimalnej będzie zarabiał o 34 zł za dużo, by móc otrzymywać świadczenie.

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zaprzecza, by podniesienie płacy minimalnej miałoby wpłynąć na wydawane decyzje w sprawie przyznawania pieniędzy z programu 500 plus. - Nie wiem, skąd wziął się ten problem. Jesteśmy w trakcie zbierania wniosków na nowy okres zasiłkowy. Rodziny dostaną decyzję, dzięki której do 30 września 2019 r. będą otrzymywały świadczenia. Dochód będzie liczony na podstawie 2017 r. i płacy minimalnej z tego roku - tłumaczy minister Elżbieta Rafalska.

Minimalna stawka godzinowa z 2019 r. będzie brana pod uwagę dopiero na okres świadczeniowy od października 2020 do września 2021 r. Elżbieta Rafalska zapowiedziała że przyjdzie czas, kiedy trzeba będzie zastanowić się nad kryterium dochodowym przy programie 500 plus, jednak na razie jest to zbędne. - Mówienie dzisiaj, że któraś z polskich rodzin z powodu podniesienia minimalnego wynagrodzenia straci prawo do 500 plus jest zupełnie błędne, niepotrzebnie straszące ludzi. Odbieram to jako uderzenie w rządowy program w związku z trwającą w tej chwili kampanią wyborczą. Szkoda tylko, że te stresy i lęki mogą przeżywać rodziny - podsumowała Rafalska.

Źródło: Business InsiderDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- rozdawnictwo pieniędzy
Oj, wyjdzie nam kiedyś bokiem to rozdawnictwo pieniędzy w postaci Pięćset(ek) + zagrycha, oj będą przyszłe pokolenia cienko 3,14Sczeć.
autor:~pragmatyk
- @~Rafcio
Utrata,Utrata... Zaraz, zaraz... Aha!! Przecież to taka ulica w Suwałkach! :-) :-)
autor:~qqruqqpaloma
- Do Katarzyny
Poczytaj sobie co jest uzyskaniem dochodu a co jest utratą.
autor:~Rafcio

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 14.09.2018
PRZESTRONNE MIESZKANIA
3 pokojowe na Osiedlu Zielona Dolina - ul. Klonowa...

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: