suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Europejski Dzień Bez Samochodu w Suwałkach
Europejski Dzień Bez Samochodu w SuwałkachJak co roku suwalczanie zostawią swoje auta w garażach, aby wspólnie przejechać przez miasto na rowerach. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję z bliska zobaczyć fragment powstającej obwodnicy Suwałk. Trasa zakończy się w Parku Konstytucji 3 Maja, gdzie odbędzie się minifestyn.

Celem Europejskiego Dnia Bez Samochodu jest promowanie ekologicznych form transportu z zaznaczeniem istoty zdrowego trybu życia. Dlatego w najbliższą niedzielę 16 września przez Suwałki przejedzie tradycyjny już przejazd kolumny rowerowej, który rozpocznie się od godz. 10:00. Zbiórka rowerzystów odbędzie się na parkingu przy markecie Kaufland. Łączna długość trasy liczy 7,4 km, a jej przejazd potrwa około 45 minut. Kolumnę poprowadzi Czesław Renkiewicz.

Rowerzyści wyruszą z parkingu na ścieżkę rowerową przy ul.Armii Krajowej, aby dojechać do ul. Reja. Następnie podjadą do wiaduktu nad obwodnicą, gdzie zjadą na drogę serwisową. W tym momencie uczestników kierować będzie pilot w samochodzie lub na motocyklu. Po przejechaniu odcinka w obie strony, rowerzyści wrócą na ulicę Reja i dalej będą jechać w stronę centrum. Od ronda przed sklepem „Krystian” przejadą do ronda Plac Św. Krzyża, a następnie prawym pasem ulicy Kościuszki skierują się do Parku Konstytucji 3 Maja.

Od godziny 11 rozpocznie się minifestyn. Straż Miejska i WORD przygotowali gry i zabawy sprawnościowe z nagrodami dla dzieci i młodzieży, PRYZMAT oraz OSiR zajmą się małymi dziećmi, a animatorzy dodatkowo będą skręcać balony, malować twarze i puszczać bańki mydlane. Ponadto na stanowiskach technicznych będzie można wyregulować swój sprzęt rowerowy. Nie zabraknie także specjalistów od zdrowego trybu życia. Prowadzone będą konsultacje z dietetykami, badania ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi czy tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Podczas imprezy odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będą 3 rowery i nagrody pocieszenia. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić los na parkingu tuż przed wyruszeniem kolumny rowerowej. Będą je rozdawali pracownicy Wydziału OSGK, Straż Miejska i Oficerowie Rowerowi ZDiZ. Następnie po przyjeździe do Parku Konstytucji 3 maja należy wrzucić wypełniony los do urny. Losowanie odbędzie się o godzinie 12:30. Wymagane jest posiadanie dowodu tożsamości.

Portal suwalki.info jest patronem medialnym wydarzenia.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Ludzie, to może zorganizujmy dzień, marszu, biegania, j...
mój dziadek jeździł, rowerem, ojciec i ja jeżdżę ale żeby z tego powodu spotkania organizować to jakiś obłęd dzisiejszego świata,
autor:~Walery
- do Walery
Kto chce jeździ kto chce chodzi, a najlepiej to posiedziec albo polezec i pomarudzic, nie? I jeszcze stwierdzic ze to idiotyzm ze ludzi...
autor:~utrata
- brawo qaze
Dokładnie jak kolega wyżej pisze... sam jeżdżę codziennie do pracy na strefę rowerem nieraz ryzykując życiem - przez tory nie mogę (już...
autor:~tez rowerem

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 13.09.2018
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: