suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Miasto sprzedaje lokale komunalne. Kto może je kupić?
Miasto sprzedaje lokale komunalne. Kto może je kupić?W 2017 roku w naszym mieście oddano do użytku 459 mieszkań. Około 1000 jest wciąż budowanych. Nie wszystkich suwalczan jednak stać na kupno lokalu od dewelopera. Dlatego też miasto uruchomiło sprzedaż zasobów komunalnych. Jakie warunki trzeba spełnić, aby ubiegać się o zakup takiego lokalu?

- Zdolności naszych mieszkańców do nabycia mieszkań na rynku prywatnym od dewelopera są coraz większe, ale wciąż jest taka grupa, która oczekuje na wsparcie ze strony miasta. Aby stworzyć ofertę dla tych, którzy zarabiają mniej i nie mają zdolności kredytowej, ZBM TBS wybudował już 48 mieszkań, a teraz mamy w realizacji dwa kolejne bloki - powiedział Czesław Renkiewicz.

Jak dodał, innym sposobem mieszkaniowego wsparcia suwalczan okazała się sprzedaż mieszkań komunalnych. - W tej sprawie od dłuższego czasu zwracali się do nas mieszkańcy zajmujące te lokale. Zrobiliśmy rozpoznanie i okazało się, że około 1200 z naszych zasobów spełnia kryteria mieszkań do sprzedaży - poinformował. - W latach 2019-2020 zakładamy łącznie sprzedaż 200 mieszkań - dodał.

Aby jednak ubiegać się o wykup użytkowanego dotychczas mieszkania komunalnego, trzeba spełnić określone warunki. Po pierwsze, osoba ubiegająca się o wykup mieszkania musi wynajmować je przez minimum 10 lat. Nie może też zalegać z czynszem oraz innymi opłatami. Ze sprzedaży wyłączone zostały mieszkania w budynkach zabytkowych oraz stanowiących 100% własności gminy, a także lokale wynajęte na czas oznaczony.

Prezydent nie ukrywa, że mieszkańców interesuje także bonifikata, z jaką mogliby wykupić lokal. - Wysokość bonifikaty przy sprzedaży mieszkań określać będzie w odrębnych uchwałach Rada Miejska. Upust może być od 1 do 99 procent. Ostatnio sprzedawane mieszkania były zbywane z bonifikatą 50-procentową - powiedział.

Jak zaznaczył, środki finansowe, jakie będą uzyskiwane ze zbycia mieszkań, będą przeznaczone na remonty i modernizację pozostałych lokali lub nowe inwestycje mieszkaniowe realizowane przez ZBM TBS.

Wnioski o zakup mieszkania komunalnego można składać od 17 września. Formularz znajduje się tutaj »

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- To tylko kiełbasa wyborcza pana czesia , macenie ludzio...
To tylko kiełbasa wyborcza pana czesia , macenie ludziom w glowach ...
autor:~Mulcha
- Kazus Salon krakowski versus Salon suwalski-Yelita=Rys ...
Jeśli ktoś jest kumaty i nie lelakowaty jak to brzmi w gwarze suwalskiej to dokładnie zrozumie i wyciągnie własciwe logiczne wnioski na...
autor:~Kongresowy Bantustan
- wysoość czynszów
Jestem z zasady przeciwny sprzedawaniu mieszkań komunalnych, ale spróbuję wyjaśnić dlaczego ZBM tak broni się przed sprzedażą choćby je...
autor:~Robert Grzybiński

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 12.09.2018
PRZESTRONNE MIESZKANIA
3 pokojowe przy ul. Kowalskiego

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: