suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Cała Polska kpi z podwójnych obchodów w Suwałkach
Cała Polska kpi z podwójnych obchodów w SuwałkachWieść o konkurencyjnych obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej wyszła poza nasze miasto. O tym, jak 1 września wiceminister Zieliński obudził suwalczan o godzinie 4:45, huczy już niemal cała Polska. Niestety podział, jaki od 2 lat widoczny jest w Suwałkach, nie jest powodem do dumy.

Podwójne obchody święta Konstytucji 3 Maja, rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę, a nawet konkurencyjny Dzień Dziecka - taka sytuacja od ponad dwóch lata ma miejsce w naszym mieście. Suwalczanie, niezależnie od tego jak postrzegają tę sytuację, przywykli już, że oddzielnie świętuje ratusz, oddzielnie zaś służby mundurowe wraz z nadzorującym je wiceministrem Jarosławem Zielińskim. Zorganizowane przed kilkoma dniami podwójne obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej były jednak ewenementem, który podchwyciły media ogólnopolskie.

Artykuł „Wiceminister Zieliński zorganizował własne obchody wybuchu II wojny. Zakłócał ciszę nocną” pojawił się wczoraj na łamach Wirtualnej Polski. - Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zorganizował w Suwałkach własne obchody wybuchu II wojny światowej z udziałem przedstawicieli wojska. Była salwa armatnia i wyły syreny. Polityk przepraszał mieszkańców. Kilka godzin później zorganizowano drugie, samorządowe obchody - czytamy w artykule.

Autor przytacza też wypowiedź prezydenta Suwałk, który kilka godzin po wiceministrze Zielińskim także stanął pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku. - Przez długie lata mogliśmy w Suwałkach wspólnie świętować i obchodzić różne uroczystości patriotyczne, państwowe, samorządowe. Po raz pierwszy, przy tym pomniku odbywają się dwie uroczystości. Jest to bardzo smutne, budzi nasze zdziwienie i gorzkie refleksje - powiedział Czesław Renkiewicz.

- Suwalczanie nas pytają - dlaczego wspólnie nie możemy obchodzić w naszym mieście ważnych dla narodu polskiego i suwalczan świąt i rocznic? W innych miastach wspólne świętowanie wychodzi - nawet w tych, w których nie sprawują władzy przedstawiciele obecnej koalicji rządzącej - mówił prezydent.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Podwójne
Kolejna okazja do kampanii wyborczej na koszt wojska to pewnie niedzielne świętowanie w dywizjonie. Wojsko ma swoją rocznicę, czy mogą ...
autor:~Jola
- wstyd
Zamist zrobić coś konstruktywnego pisiory robia nam wstyd. I tak to ma wygladać, jeśli wygrają wybory? Jakies szopki ciemna nocą udają...
autor:~Marek
- podwójne obchody
Pewnie gdyby wojna wybuchła o g. 17 minister ze swoimi marionetkami swietowaliby juz 31 sierpnia, żeby zdazyć przed ratuszem :) :) :)
autor:~Ada

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 07.09.2018
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: