suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Predator rozbił system
Predator rozbił systemNiespełna 4 godziny zajęło tegorocznemu zwycięzcy Predathlonu pokonanie 70-kilometrowego dystansu. Łącznie w pięknej scenerii Suwalskiego Parku Krajobrazowego w różnego rodzaju zmaganiach wzięło udział 150 osób. Organizatorzy nie kryją zadowolenia - dopisała pogoda i humory uczestników.

Trzecia edycja Predathlon Turtur miała miejsce w sobotę 1 września. Jak poinformowała Iwona Łobasiuk - jedna z organizatorek sportowego przedsięwzięcia, w imprezie wzięło udział 150 śmiałków. - Na dystansie głównym - Predathlon Turtul - z 39 osób zapisanych wystartowały 33, a ukończyły 32 osoby - dodała.

To bez wątpienia dobry wynik, tym bardziej, że na uczestników Predathlonu czekało nie lada wyzwanie. Dystans, jaki mieli do pokonania wynosił łącznie 70 kilometrów. W pierwszym etapie śmiałkowie pokonali 11 km na rowerze, następnie przepłynęli 9 km kajakiem, by znów wsiąść na rower i przejechać 36 km. Na dobry koniec czekał na nich jeszcze 14-kilometrowy bieg.

Najszybszemu z Predatorów pokonanie 70 kilometrów zajęło niespełna 4 godziny. - Jakub Ołowski z Biskupca rozbił system z czasem 3:58:10 - poinformowała Łobasiuk. - Srebro przypadło Kamilowi Ołowskiemu z czasem 4:22:00, a brąz zdobył Arkadiusz Dziedzia z AGR Podlasie, który uzyskał czas 4:52:08 - dodała.

Dobrymi wynikami mogą się także pochwalić panie. Predathorem wśród kobiet została Marzena Łaskowska z Olecka, która 70-kilometrowy dystans pokonała w czasie 5:47:26. Druga do mety dobiegła Joanna Sputowska z Warszawy (6:22:05), a trzecia z czasem 6:33:34 - Agata Stankiewicz z Białegostoku.

Ci, dla których główny dystans okazał się zbyt wymagający, mogli wziąć udział w zmaganiach towarzyszących - 14-kilometrowym Predathlonie RUN czy marszu w stylu Nordic Walking. Jak co roku organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych sportowcach. - W Predathlon Kids wystartowało około 50 dzieci w 3 kategoriach wiekowych. Zdobywali przeszkody, pokonywali rzekę, by po medal wspiąć się na punkt widokowy w Turtulu - zrelacjonowała Iwona Łobasiuk.

Na koniec wszyscy uczestnicy bez względu na wiek i uzyskany czas otrzymali pamiątkowy medal zrobiony ręcznie przez Jolantę Romaszewską-Hrymniak. Organizatorem Predathlonu była Fundacja „Kierunek Ultra” przy wsparciu Stowarzyszenie Aktywni z Olecka.

Fot. Mariusz Rosłaniec
Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- 70 km
wielki szacun dla tych, którzy zdołali to pokonać! Za wytrwałość, siłę i moc! Również, a może przede wszystkim tę wewnętrzną. Bo podobn...
autor:~sardynka

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 03.09.2018
LOKALE UŻYTKOWE
Lokal pod warsztat samochodowy, salon sprzedaży au...

Reklama

REKLAMA
Jak oceniasz dotychczasowe rządy prezydenta Renkiewicza?
bardzo dobrze
dobrze
średnio
źle
bardzo źle

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: