suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Te obrazy lubią hotelową przestrzeń
Te obrazy lubią hotelową przestrzeńChociaż hotelowe ściany nie są standardowym miejscem do prezentowania sztuki, obrazy Joli Grabowskiej doskonale wkomponowały się w przestrzeń Hotelu Loft. To właśnie tam odbył się finisaż jej wystawy. Artystka opowiedziała o swoich inspiracjach. Nie zabrakło też dobrej, nastrojowej muzyki.

To już kolejna odsłona wystawy Joli Grabowskiej. Z Centrum Sztuki Współczesnej im. Andrzeja Strumiłły obrazy suwalskiej malarki zawędrowały bowiem do przestrzeni hotelowej. Malowane przez Grabowską akryle, oleje i akwarele zawisły w barze oraz korytarzach Hotelu Loft. - Trzeba się trochę postarać, aby zwiedzić tę wystawę. Obrazy wiszą bowiem w każdym możliwym miejscu - mówiła podczas piątkowego finisażu Agnieszka Makowska, pracownik obiektu. Sama artystka nie ukrywała zadowolenia z takiej właśnie przestrzeni. - Zawsze wyobrażałam sobie miejsca, w których moje obrazy dobrze by się czuły. I bardzo się cieszę, że przynajmniej część z nich właśnie się tu znalazła - stwierdziła.

Na ścianach hotelu goście mogli zobaczyć inspirowane muzyką akryle oraz subtelne akwarele. Nieopodal wejścia uwagę przyciągał obraz, na którym widniały duże, czerwone usta. W barze znalazły się między innymi „Koty”, a także dwie części „Barowego chłopca”. Na ścianach korytarzy zawisły z kolei inspirowane przyrodą Suwalszczyzny delikatne widoki.

Już niedługo twórczość suwalczanki będą mogli podziwiać mieszkańcy Brukseli. Najnowszy projekt artystki, promujący Podlasie, od października będzie bowiem prezentowany w stolicy Unii Europejskiej. - W Domu Polski Wschodniej w Brukseli zaprezentuję zbiór akwarel - zapowiedziała malarka.

Finisaż Wystawy Joli Grabowskiej uświetnił występ białostockich muzyków. Przed publicznością wystąpił Adam Romanoff Romanowicz i Grzegorz Kowalewski. Duet wykonał między innymi utwory z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa.

Portal suwalki.info był patronem medialnym wydarzenia.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Artystyczne podróże, czyli Finisaż Joli Grabowskiej (2018-08-29)
Od tych akwareli trudno oderwać wzrok (2018-06-09)

Ostatnio dodane komentarze
- obrazy
ogólnie nie przepadam za malarstwem, ale akurat te, które maluje Jola Grabowska, w większości bardzo mi się podobają.
autor:~lilka

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 03.09.2018
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
MOŻLIWOŚĆ KREDYTOWANIA - SANTANDER BANK

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: