Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalczanie ze srebrem w międzynarodowym biegu
Suwalczanie ze srebrem w międzynarodowym bieguZaledwie 5 godzin zajęło suwalczanom pokonanie trasy liczącej 75 kilometrów. Mieszkańcy naszego miasta, biegnący w sztafecie w niemieckim Waren, uplasowali się na drugim miejscu. Pogodne Suwałki reprezentowało 8 najszybszych zawodników.

Bieg sztafetowy Muritz Lauf miał miejsce w sobotę 25 sierpnia w partnerskim mieście Waren w Niemczech. Drużynę Pogodne Suwałki Team reprezentowało 8 biegaczy. Suwalczanie pokazali na co ich stać. Trasę liczącą 75 km pokonali w niewiele ponad 5 godzin. Niewykluczone, że wynik reprezentantów naszego miasta byłby jeszcze lepszy, gdyby nie, jak informuje suwalski OSiR, brak właściwego oznakowania trasy na pierwszym odcinku biegu.

- Reprezentacja Suwałk prowadziła już od 5 km, jednak w wyniku niedostatecznego nadzoru organizatorów biegu (m.in. brak pilota oraz znaków kierunkowych na pierwszym etapie) suwalczanie oraz zdecydowana większość uczestników pobiegła niewłaściwym szlakiem - poinformowali pracownicy OSiRu, którzy byli obecni podczas biegów. - Zamiast 10,5 km Kamil Ciszewski, który biegł na pierwszym odcinku, pokonał dystans blisko 15 km, co miało wpływ na ostateczny wynik suwalczan (zwycięska drużyna Der Rest feat. Bootsurlaub.de jako jedna z nielicznych pobiegła właściwą trasą) - mówią. Ostatecznie jednak drużyna z Suwałk zajęła bardzo dobre drugie miejsce.

W tegorocznej edycji biegu udział wzięło blisko 1000 osób z 10 państw. W ramach biegu oprócz rywalizacji sztafet odbywa się również bieg indywidualny na dystansie 75 km i 26,5 km. - Od kilku lat w rywalizacji sztafet suwalczanie zajmują wysokie lokaty, przy czym tegoroczny wynik jest najwyższym osiągnięciem w dotychczasowych startach (2015 – V, 2016 – IV, 2017 – III miejsce) - przypominają pracownicy OSiRu.

Drużyna Pogodne Suwałki Team wystąpiła w składzie: Kamil Ciszewski, Paweł Basaj, Tomasz Zaremba, Jarosław Perkowski, Tadeusz Walendykiewicz, Bartek Zyborowicz, Adrian Domalewski i Bartosz Bełdyga. W asyście rowerowej jechali Emilia Klejmont i Kamil Klimek.