suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Grzegorz Mackiewicz chce usprawnić sieć komunikacyjną
Grzegorz Mackiewicz chce usprawnić sieć komunikacyjnąDarmowe przejazdy dla wszystkich mieszkańców, rozbudowa połączeń z miejscowościami wokół Suwałk, powstanie centrów przesiadkowych czy likwidacja strefy płatnego parkowania to tylko niektóre zaproponowane rozwiązania mające zmniejszyć problemy komunikacyjne w naszym mieście.

„Mieszkańcy miasta pozostawią auta w garażach” - powiedział w 2014 roku Łukasz Kurzyna. Grzegorz Mackiewicz twierdzi, że choć od tamtego czasu minęła jedna kadencja, problemy pozostały te same - zakorkowane centrum, wąskie gardła komunikacyjne oraz układ połączeń nieadekwatny do potrzeb. Nie współgrają one z odjazdami pociągów, autobusami dalekobieżnymi czy z planem lekcji szkół. Synchronizacja połączeń to tylko jedno z zaproponowanych usprawnień.

Kandydat PiS na prezydenta zapowiedział, że chce wprowadzić darmową komunikację miejską dla posiadaczy Suwalskiej Karty Mieszkańca. Jak twierdzi, budżet podoła temu wyzwaniu, a PGK i tak niewiele zarabia na biletach. Usprawniony ruch z północy na południe odkorkowałby miasto. Dodatkowo część miejskich autobusów co roku byłaby wymieniana na pojazdy ekologiczne, napędzane gazem lub prądem. – Z tego co wiem, chyba jest 1 autobus czy 2 z klimatyzacją w tej chwili w Suwałkach – powiedział Mackiewicz. Ponadto powstałyby nocne połączenia, które zastąpiłby przymus jeżdżenie taksówkami.

Kontynuując, Grzegorz Mackiewicz oświadczył, że chciałby zmienić ograniczone połączenia podmiejskie. – Jeżeli my dowieziemy jako Miasto pracowników na przykład na strefę obszarów gminy, to jest realna pomoc przedsiębiorcom. (…) Oczywiście to mogłoby być odpłatne, żeby nie było, że finansujemy zadania gminy – tłumaczył. Dodatkowo komunikacja byłaby usprawniona przez budowę centrum przesiadkowych z darmowymi parkingami. Stamtąd wyjeżdżałaby określona liczba autobusów, która dowoziłaby pracowników na Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Takie centrum mogłoby powstać na ul. Armii Krajowej.

Kandydat PiS zapowiedział, że będzie dążył do likwidacji strefy płatnego parkowania w Suwałkach. Decyzja spowodowana jest tym, że ul. Kościuszki przestała tętnić życiem, a tym samym cały ruch przeniósł się na ul. Noniewicza. – Samorząd miejski powinien budować parkingi, a nie nakładać daninę na mieszkańców za parkowanie. I jeszcze żeby te dochody szły do kasy miasta. Przecież one idą do firmy bodajże z Poznania – mówił. Mackiewicz przypomniał, że kiedyś były plany budowy parkingu piętrowego między Noniewicza a Kościuszki i to mogłoby rozwiązać problem.

Podczas konferencji ujawniono także sztab wyborczy. W 15-osobowym składzie szefem został Leszek Dec. Kandydat odniósł się także do byłego lidera PiS-u Grzegorza Gorlo. – Wpisuje się w plan czy też działanie władających miastem - osłabienie naszych kandydatur – zrelacjonował. Na pytanie dziennikarzy, czy kandydat PiS-u skłonny byłby odbyć debatę z obecnym prezydentem, odpowiedział, że jest otwarty na propozycje, jeśli odbędą się one na „neutralnym gruncie”.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Grzegorz Mackiewicz kandydatem na prezydenta Suwałk (2018-05-23)

Ostatnio dodane komentarze
- obietnice Mackiewicza
Jak doprowadzi do tego żeby poseł płacił podatki od pobieranych wynagrodzeń, to na niego zagłosuje, mimo że jego opcja to nie moja b...
autor:~realistka
- "bo mój mąż, z zawodu jest dyrektorem"
Jan Matejko miał zły wzrok, pomimo wszystko namalował Wielką Bitwę pod Grunwaldem i wiele, wiele innych Dzieł. Grzegorz, urzędnikiem...
autor:~poszukiwana, poszukiwany
- zapatrzony w siebie
tylko mi dużo nałóżcie
autor:~zawsze drugi

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kafka | 27.08.2018
F.H.U. "HYDRAULIK"
Usługi mini koparką

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: