suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Najpiękniejsze głosy wypełnią Hotel Loft
Najpiękniejsze głosy wypełnią Hotel LoftSuwalczanie, którzy nie mają planów na dzisiejszy wieczór, powinni wybrać się do Hotelu Loft. To właśnie tam o godzinie 19.00, zupełnie bezpłatnie, będzie można usłyszeć najpiękniejsze głosy. Adepci sztuki wokalnej z Polski i zagranicy zaśpiewają m.in. utwory z opery Wesele Figara czy Krakowiacy i Górale.

Koncert Promocyjny, który jest częścią trwającego właśnie festiwalu Ars Musica, podzielony będzie na dwie części. Jak informuje Marlena Borowska - główna organizatorka i dobry duch przedsięwzięcia, w pierwszej części koncertu publiczność usłyszy uczestników czynnych XIII Kursu Wokalnego - Warsztatów Operowych, I Międzynarodowego Seminarium Rosyjskiej Liryki Wokalnej i VI Ogólnopolskiego Seminarium Sztuki Aktorskiej. Przy fortepianie zasiądzie Audronė Eitmanavičiūtė z Litwy i Marina Biełaszuk z Rosji.

Młodzi adepci sztuki wokalnej z Polski i zagranicy zaśpiewają między innymi arię Basi z opery Krakowiacy i Górale, arię Sarastro z opery Czarodziejski flet, arię Figaro z opery Wesele Figara, a także takie utwory jak „Dzwoń, dzwoneczku”, „Król Włóczęgów”, „Tarantella” czy „Kraju daleki, Ojczyzno droga”, czyli Śpiew Królowej Bony z opery Zygmunt August.

- W drugiej części koncertu wykonany zostanie z kolei fragmenty „Nowego Don Kichota” muzyką Stanisława Moniuszki i librettem Aleksandra Fredry - dodaje Borowska. Partie Małgorzaty zaśpiewa suwalczanka Natalia Ołów. Na fortepianie zagra zaś Ewa Chomicz-Wysocka.

Przypomnijmy, że Koncert Promocyjny jest częścią trwającej właśnie VI edycji Międzynarodowy Festiwalu Ars Musica. Oprócz dzisiejszego występu organizatorzy zapraszają też na Koncert Laureatów, który odbędzie się o godzinie 19:00 w najbliższą niedzielę w Państwowej Szkole Muzycznej w Suwałkach.

Warto także dodać, że międzynarodowe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie wielki zapał i wysiłek Marleny Borowskiej. Suwalska sopranistka i propagatorka sztuki wysokiej w naszym mieście chce bowiem zachęcić mieszkańców do uczestnictwa w koncertach. Jak mówi, muzyki klasycznej nie należy się bać. 

Portal suwalki.info jest patronem medialnym muzycznego wydarzenia. Szczegółowy program dzisiejszego koncertu znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- do~Maria
Niestety to nie świadczy najlepiej o słuchaczach, ale nic dziwnego, skoro gust muzyczny kreują komercyjne stacje radiowe i "telewizje m...
autor:~bob
- no tak
gdyby przyjechał Zenek albo inny disco grajek to by tysiące poszły. na prawdziwa sztukę chętnych brak..
autor:~Maria

wszystkie komentarze »


IBN Lipiec
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 22.08.2018
KWATERY PRACOWNICZE
NIERUCHOMOSCI
SUWALKI.INFO
Kwatery pracownicze

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: