suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Superbakteria New Dehli dotarła do Suwałk
Superbakteria New Dehli dotarła do SuwałkJuż u 351 osób w województwie podlaskim wykryto nosicielstwo superbakterii zwanej New Dehli. Pracownicy sanepidu nie ukrywają, że klebsiella pneumoniae stanowi ogromny problem. Nie tylko łatwo się przenosi, ale jest też oporna na wszelkie antybiotyki. Niestety bakterię wykryto też u suwalczan.

Jak poinformowała Lucyna Jadaluk z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, na dzień 27 lipca zanotowano w województwie podlaskim 351 przypadków bezobjawowego nosicielstwa bakterii New Dehli. - 97 osób izolowano z kolei w szpitalach z objawami - dodała. Niestety, jak się okazuje, New Dehli dotarła też do Suwałk. Z informacji przekazanych przez suwalski sanepid wynika, że od początku roku w naszym mieście wykryto sześć przypadków występowania bakterii. 2 osoby były zakażone, u 4 wystąpiło nosicielstwo.

Egzotyczna bakteria stanowi nie lada problem. Jest nie tylko odporna na antybiotykoterapię, ale też bardzo łatwo się przenosi. Wywołuje zakażenie układu moczowego i zapalenie płuc. Bakteria może wywołać też zapalenie opon mózgowych, a w skrajnych przypadkach nawet sepsę. Największe, wręcz śmiertelne zagrożenie, stanowi dla osób z obniżoną odpornością. W naszym województwie odnotowano już trzy zgony, których pośrednią przyczyną była właśnie bakteria New Dehli. - Była to przyczyna współistniejąca z innymi chorobami pacjentów - dodała Lucyna Jadaluk.

Jak się zatem uchronić? Bakteria najczęściej przenosi się w szpitalach. Co więcej, główną przyczyną szerzenia się zakażeń są ręce personelu. New Dehli można bowiem przekazać nawet przez zwykłe podanie dłoni. Dlatego też specjaliści zalecają przede wszystkim przestrzeganie zasad higieny. Przed przekazaniem bakterii może uchronić na przykład częste mycie rąk, szczególnie przed posiłkami.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- bakteria szpitalna
Jest to bakteria szpitalna, moje dwumiesiaczne dziecko zostało nia zarazone podczas pobytu w szpitalu w trakcie badania cystografii. sk...
autor:~rm
- A śmierć....
A śmierć przychodzi powoli i w ogóle nie boli.
autor:~Inny
- borys
"co nas nie zabije, to nas osłabi" Joker hehehe
autor:~Anty

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 20.08.2018
PPUH LUDWIK
Studio Kuchni

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: