suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
PEC otrzymał dofinansowanie na przebudowę sieci oraz wymianę węzłów
PEC otrzymał dofinansowanie na przebudowę sieci oraz wymianę węzłówPonad 10 mln dofinansowania z Unii Europejskiej otrzymywało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej na dofinansowanie dwóch inwestycji, które łącznie pochłoną prawie 23 mln zł. PEC wciąż czeka na rozstrzygnięcie wniosków o dofinansowanie kolejnych projektów.

„Przebudowa i termomodernizacja sieci ciepłowniczej w mieście Suwałki w celu poprawy efektywności przesyłania ciepła” to pierwszy projekt, który otrzymał dofinansowanie. Dzięki niemu w latach 2018-2020 przebudowanych zostanie ponad 10 km sieci. Prace będą przebiegać w ciągach ulic: Pułaskiego, Lityńskiego, Szpitalnej, Skłodowskiej, Wylotowej, Noniewicza, Minkiewicza, Putry, Waryńskiego, Północnej, E. Plater, Sikorskiego, Daszyńskiego, Kościuszki.

Projektuje się przebudowę istniejącej sieci ciepłowniczej kanałowej (budowanej w latach 1981-1993) na sieć w technologii rur preizolowanych. W ramach termomodernizacji wymieniona zostanie otulina izolacyjna rurociągów sieci kanałowej. Zastosowana zostanie pianka poliuretanowa zabezpieczona powłoką z folii PCV. Wymianą zostaną objęte sieci budowane w latach 1981-1988. Wartość projektu wyniesie 16,1 mln zł, z czego dofinansowanie w formie dotacji to 7,2 mln zł.

Drugi projekt to „Likwidacja węzłów grupowych w mieście Suwałki w celu poprawy efektywności dystrybucji ciepła”, który zakłada, że suwalski PEC w latach 2018-2020 zlikwiduje 12 węzłów grupowych dostarczających ciepło do budynków wielorodzinnych, zastępując je 49 węzłami indywidualnymi wraz z budową instalacji w poszczególnych budynkach i nowych przyłączy do tych węzłów. Realizacja projektu będzie prowadzona w obrębie ulic: Moniuszki, Kowalskiego, Paca, Reja Lityńskiego i Daszyńskiego. Wartość projektu to 6,7 mln zł, natomiast dofinansowanie wyniesie 3,4 mln zł.

Ponadto PEC stara się o dofinansowanie jeszcze dwóch projektów: „Budowa instalacji spalania biomasy w PEC w Suwałkach” oraz „Budowa instalacji oczyszczania spalin kotła WR 25 nr 4 w Ciepłowni Głównej PEC w Suwałkach”.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- [ usunięte przez administratora ]
[ usunięte przez administratora ]
autor:brak
- Oby tak dalej
Ponad 10 mln dofinansowania z Unii Europejskiej otrzymywało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej na dofinansowanie dwóch inwestycji, kt...
autor:~Adam

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 10.08.2018
SHOWROOM loving it STUDIO ARANŻACJI WNĘTRZ Teresa Witkowska
Lampy i dodatki do wyposażenia i dekoracji wnętrz

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: