suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwałki wykluczone komunikacyjnie
Suwałki wykluczone komunikacyjnieTo już pewne - drogi ekspresowe Via Baltica i Via Carpatia zejdą się na łączniku S16 na linii Ełk – Knyszyn. Samorządowcy naszego regionu wielokrotnie starali się o to, aby połączyć Suwałki ze stolicą województwa poprzez remont i rozbudowę do standardu „S” drogi z Augustowa do Białegostoku.

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji sześć zadań polegających na rozpoczęciu bądź kontynuacji prac przygotowawczych dla odcinków dróg ekspresowych: S16, S17, S19 (Via Carpatia), S6 Zachodniej Obwodnicy Szczecina, S12 Piaski – Dorohusk oraz obwodnicy Ostrołęki w ciągu drogi krajowej nr 53. Łączny koszt prac przygotowawczych to niemal 77 mln zł.

Droga S16 Ełk – Knyszyn obejmuje budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości 67 km, przekroju 2x2 i nośności 115 kN/oś. Ponadto powstanie węzeł drogowy, zbudowane zostaną drogi dla obsługi przyległego terenu i obiektów inżynierskich, pojawią się urządzenia bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska oraz przebudowane będą urządzenia infrastruktury zewnętrznej kolidującej z drogą.

Zdaniem samorządowców z ziemi suwalskiej i augustowskiej budowa drogi łączącej szlaki Via Baltica i Via Carpatia poprzez trasę S16 na linii Ełk – Knyszyn jest nieuzasadniona ze względów ekonomicznych, społecznych, a przede wszystkim środowiskowych. Będzie ona bowiem o 30 km dłuższa i w dodatku przebiegnie przez Biebrzański Park Narodowy.

– O ponowne przemyślenie co do realizacji tej inwestycji w takim wariancie prosiliśmy wielokrotnie przedstawicieli Rządu i naszych Parlamentarzystów. Były stanowiska Sejmiku naszego województwa, Miast Suwałki i Augustowa. Spotkania z przedsiębiorcami, którzy jednym głosem mówili, że to zła decyzja – przypomina Czesław Renkiewicz. – Niestety fakt jest taki, że nie słucha się osób mieszkających w tym regionie, a decyzje podejmuje się z perspektywy biurka w Warszawie. Najsmutniejsze jest to, że naszych apeli nie słuchają przedstawiciele Rządu od nas z Suwałk. Wielokrotnie w tej sprawie pisałem do ministra Jarosława Zielińskiego. Niestety te i inne moje pisma skierowane do niego pozostają bez odpowiedzi – dodaje.

Jak podaje Ministerstwo Infrastruktury, program inwestycji dotyczy procesu przygotowawczego. Zakres prac obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego oraz koncepcji programowej. Będą one prowadzone w latach 2019–2023.

Źródło: UM SuwałkiDodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Suwałki zostają na drogowym marginesie (2017-01-13)
Będziemy odizolowani od reszty województwa? (2016-08-18)

Ostatnio dodane komentarze
- skandal
Gdzie była senator Anders i poseł Zieliński, kiedy Suwałki wykluczano komunikacyjnie? Dlaczego nic z tym nie zrobili? Przecież to jest ...
autor:~Kacper
- Tyle na temat "dobrej" zmiany
Obwodnica Suwałk już w 80 procentach gotowa. Całe szczęście, że udało się załatwić pieniądze i wszystkie formalności jeszcze przed nade...
autor:~Wojtek
- Droga Dąbrowa - Sokółka
Mnie bardziej niepokoi zastopowanie budowy drogi Dąbrowa B. - Sokółka. Widać, że władze województwa i kraju nic nie robią, aby poprawić...
autor:~Jerry

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 09.08.2018
SHOWROOM loving it STUDIO ARANŻACJI WNĘTRZ Teresa Witkowska
SHOWROOM Studio Aranżacji Wnętrz

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: