suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Młode osoby chętnie się zadłużają
Młode osoby chętnie się zadłużająJak informuje KRD, osoby w wieku 25-35 lat w porównaniu do starszych pokoleń zadłużają się dużo częściej. Wiąże się to z przemianami gospodarczymi, jak również z niskim wynagrodzeniem w pierwszych latach pracy, które nie daje możliwości założenia własnego gospodarstwa domowego.

Krajowy Rejestr Długów informuje, że tzw. „pokolenie Y” zadłużone jest na 6,51 mld zł. Są to osoby urodzone w latach 1983-1993 zwane także pokoleniem cyfrowym bądź potocznie generacją klapek i iPodów. Przez to, że wychowali się w okresie transformacji gospodarczej, nie wiedzą, co to znaczy oszczędzać latami na samochód lub czekać kilkanaście lat w kolejce na mieszkanie. Jeżeli czegoś potrzebują, kupują to od razu, co zazwyczaj wiąże się z zaciąganiem kredytów, pożyczek lub korzystania z rat.

Pierwsze zarobki osób grupy wiekowej 25-30 lat często nie przekraczają pensji minimalnej, dlatego młodzi ludzie późno się usamodzielniają. Według ostatnich danych Eurostatu 44% młodych Polaków i 17% małżeństw w wieku 25-30 lat nie zakłada własnego gospodarstwa domowego. Nie mając zdolności kredytowej nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego mieszkania. Dlatego częściej wydają pieniądze na bieżące potrzeby i rzeczy, które nie są niezbędne, ale sprawiają, że żyje się łatwiej i przyjemniej.

Młodzi Polacy decydują się na zakupy ratalne lub zaciągają kredyty w bankach, a po pewnym czasie w ten sam sposób kupują kolejne rzeczy, co generuje ich długi. - Z doświadczenia wiemy, że krótko po wejściu na rynek najnowszego modelu smartfona trafią do nas pierwsze „ofiary mody” z niespłaconymi ratami w bankach, firmach pożyczkowych i sklepach. Co więcej, młodzi ludzie zazwyczaj nie mają świadomości, że kredytu ratalnego udziela nie sklep, lecz bank i to tam powstaje zobowiązanie – mówi Jakub Kostecki prezes firmy windykacyjnej. Osoby w wieku 31-35 lat zadłużają się na poważniejsze zakupy – meble, telewizory, laptopy, sprzęt AGD, ale również na przyjęcia komunijne czy zagraniczne wczasy.

Rekordzistą w bazie danych KRD jest 31-latek zadłużony na ponad 6 mln zł. Natomiast kolejny na podium jest 34-latek z województwa podlaskiego, którego dług wynosi 3,9 mln zł. W powiecie suwalskim w przedziale wiekowym 25-35 lat zadłużonych jest 314 osób na kwotę 3 397 670,85 zł. Osoby te posiadają długi z tytułu nieopłaconych alimentów, rat kredytów i pożyczek. Zalegają też z płatnościami wobec firm faktoringowych, telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych i windykacyjnych. Na liście dłużników znajdują się też gapowicze oraz aktualni lub byli studenci, którzy nie uregulowali opłat za czesne wobec uczelni wyższych. Rekordzistą regionu jest 33-latek posiadający dług na kwotę 182 195 zł z tytułu nieopłaconych alimentów.

Źródło: KRD
Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- do Obserwator
Bardzo mi się podoba Twoje stwierdzenie i w większości zgadzam się z nim.
autor:~Anna
- do Obserwator
Piszesz o sobie czy o znajomych? Dziwne masz towarzystwo.
autor:~Barbara
- Dajmy zarobić bankierom
Kupujemy rzeczy których nie potrzebujemy, za pieniądze których nie mamy, żeby zaimponować ludziom których nie lubimy. Pozdrawiam kumat...
autor:~Obserwator

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 08.08.2018
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
NAJBOGATSZE WZORNICTWO

Reklama

REKLAMA
Kto twoim zdaniem zostanie prezydentem Suwałk?
Grzegorz Gorlo
Grzegorz Mackiewicz
Czesław Renkiewicz
Sławomir Sieczkowski
Mariusz Szmidt
ODDANIE GŁOSU

Aby oddać głos postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wyślij sms pod numer 7255 (2,46 z VAT) o treści KOD.DODAJ
2. Otrzymany kod wpisz w poniższe pole formularza

Kod SMS:

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: