suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Radni PiS skrytykowali działania wynikłe z zanieczyszczenia Czarnej Hańczy
Radni PiS skrytykowali działania wynikłe z zanieczyszczenia Czarnej HańczyWyniki dotyczące wypływu ścieków były zaniżone, procedury zostały rozciągnięte w czasie, a woda w jeziorze Wigry celowo nie została przebadana – m.in. takie zarzuty przedstawili radni PiS podczas konferencji prasowej, którą zwołali w związku z nadzwyczajną sesją Rady Miejskiej.

Irena Schabieńska zauważyła, że prezydent zbyt długo nie zabierał głosu w tej sprawie i być może nie byłoby wyjaśnienia, gdyby nie inicjatywa klubu PiS. Ponadto dodała, że PWiK posiada własne laboratorium, które mogło przeprowadzić odpowiednie badania.
– Ponad tydzień, mimo że działał sztab kryzysowy powołany przez pana prezydenta, nie zrobiono dokładnych badań czystości w jeziorze Wigry – powiedziała radna i dodała, że skoro pierwsze informacje o ilości ścieków w rzece były zaniżane, nie wiadomo, ile ich rzeczywiście było i jak długo mogła trwać awaria.

Podczas sesji nadzwyczajnej prezydent zapowiedział kontrole i wprowadzanie nowych procedur w spółkach miejskich, stąd pojawiła się obawa, że taka sytuacja może się powtórzyć. - Wygląda to w ten sposób, że zrobiono wszystko, żeby to rozmyć, przeciągnąć jak najbardziej w czasie. Nie przeprowadzono tych badań według nas celowo, żeby nie okazało się, jak poważne jest skażenie wód – powiedział Bogdan Bezdziecki i zaznaczył, że podczas ostatniej kadencji prezydent nie zgłaszał żadnych inwestycyjnych potrzeb PWiK-u, który nazywany był nowoczesną spółką.

Jacek Juszkiewicz zwrócił uwagę, że w większości działania polegały na wymianie telefonów, natomiast podstawą powinna być wizja lokalna. Dodał także, że mieszkańcy Suwałk nie zostali odpowiednio powiadomieni o zagrożeniu. Nie było powiadomienia SMS, dlatego wiele osób nieświadomie korzystało z kąpielisk nie wiedząc, że jakiekolwiek niebezpieczeństwo może występować. Radni skrytykowali także dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego za ignorancję, lekceważenie swoich obowiązków i ryzykowanie zdrowia turystów.

Każde sprawozdanie spółki wodociągowej jest zatwierdzane przez walne zgromadzenie, którego przedstawicielem jest prezydent bądź jego przedstawiciel. Dlatego Grzegorz Mackiewicz był zbulwersowany tym, że ukarani zostali pracownicy, natomiast prezydent nie poczuwa się do odpowiedzialności. - Czy stacje uzdatniania wody są tak samo chronione? Czy są tak samo nadzorowane jak zakład oczyszczania? - pytał. Mackiewicz twierdzi, że prezydent powinien mieć nadzór nad swoimi pracownikami i ich działaniami, bo w sytuacjach kryzysowych wychodzi, jaki jest stan zarządzania miastem. - Mam nadzieję, że postępowanie prokuratorskie doprowadzi do wyjaśnienia także sprawy nadzoru – dodał.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- I oni mają rządzić?
Pani Hinc-Mackiewicz (zbieżność nazwisk z kandydatem na prezydenta z PiSu nieprzypadkowa) na swoim profilu FB udostępnia tego typu wpis...
autor:~JJ
- [ usunięte przez administratora ]
[ usunięte przez administratora ]
autor:brak
- [ usunięte przez administratora ]
[ usunięte przez administratora ]
autor:brak

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 07.08.2018
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: