suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Pijany sędzia, który spowodował wypadek, stanie przed Sądem Dyscyplinarnym
Pijany sędzia, który spowodował wypadek, stanie przed Sądem Dyscyplinarnym Czynności służbowe Waldemara M., który uciekł z miejsca zdarzenia, a podczas zatrzymania zasłaniał się immunitetem, zostały zawieszone. Sędzia złożył rezygnację z funkcji Przewodniczącego II Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Suwałkach. Czeka go Sąd Dyscyplinarny.

6 sierpnia 2018 roku prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach zdecydował o natychmiastowej przerwie w czynnościach służbowych sędziego Waldemara M. do czasu wydania uchwały przez Sąd Dyscyplinarny, nie dłużej niż na miesiąc. Ponadto o powyższym fakcie z urzędu zawiadomiony został Minister Sprawiedliwości, Prezes Sądu Apelacyjnego w Białymstoku oraz Sąd Dyscyplinarny.

- Sędzia Waldemar M. na ręce Prezesa złożył rezygnację z funkcji Przewodniczącego II Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Suwałkach, jego obowiązki służbowe przejmie Zastępca Przewodniczącego Wydziału Sędzia Ryszard Filipow - informuje w oświadczeniu rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Marcin Walczuk.

To nie jedyne konsekwencje, jakich może się spodziewać sędzia. Śledztwo wszczyna Prokuratura Krajowa. Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń informuje że prokurator prowadzący sprawę wystąpi do Sądu Dyscyplinarnego z wnioskiem o zgodę na pociągnięcie Waldemara M. do odpowiedzialności karnej. Dopiero po uzyskaniu zgody będzie można przedstawić zarzuty.

Przypomnijmy, że w piątek 3 sierpnia około godziny 14:00 doszło do kolizji na Utracie w Suwałkach. Jeden z uczestników zdarzenia uciekł z miejsca wypadku, natomiast drugi zapisał jego nr rejestracyjny pojazdu. Mężczyznę zatrzymano w Augustowie. Okazał policjantom legitymację i powiedział, że jako sędzia jest chroniony immunitetem. Zbadano go dopiero w obecności prokuratora. Okazało się, że miał on 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Źródło: SO w Suwałkach, TVP infoDodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Sędzia miał 1,8 promila. Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia (2018-08-04)

Ostatnio dodane komentarze
- Co z pijanym
Czy ktoś wie, co dalej z pisowskim sędzią, który jechał pijany, spowodował wypadek i zwiał? Zostanie naprawdę ukarany? Czy to będzie ko...
autor:~Ciekawy
- .
Waldemar Franciszek Malec
autor:~Maciej
- Podwójne obilcze
PiSowcy tak dbają o sądy, że sędzia od nich po pijaku rozbija się po suwalskich ulicach. Wstys! Karał kierowców za ich przewinienia, oc...
autor:~JJ

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kafka | 06.08.2018
F.H.U. "HYDRAULIK"
WIERTNICA DIAMENTOWA

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: