Login:
Hasło:
Wiadomości
Bartczak zapewnił Wigrom 3 punkty
Bartczak zapewnił Wigrom 3 punkty21 lipca Wigry Suwałki rozegrały mecz z drużyną GKS Jastrzębie. Dopiero w drugiej połowie można było zobaczyć emocjonujące akcje, dzięki którym suwalskiej drużynie udało się pokonać rywala wynikiem 2:1. Trener Kamil Socha przyznał, że zespół potrzebował tego zwycięstwa.

To był pierwszy po 9 latach mecz GKS-u Jastrzębia na zapleczu ekstraklasy. Na spotkanie z Wigrami gospodarzy mobilizowała także okazja do rewanżu za przegrany dwumecz w ćwierćfinale Pucharu Polski przed dwoma laty. Nie udało się jednak im odegrać. Tak jak w 2016 roku, Wigry wygrały w Jastrzębiu-Zdroju 2:1.

Pierwsza połowa przebiegła bezowocnie. Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania. W 52 minucie gola strzelił Jonatan Straus. Radość jednak nie trwała długo, bowiem chwilę później wynik wyrównał 23-letni wychowanek GKS-u Damian Tront. Dopiero w 83 minucie szybki ataki Wigier wykończył debiutujący Robert Bartczak i tym samym zdobył decydującą bramkę dla swojej drużyny.

Trener Wigier Kamil Socha po zakończeniu spotkania nie ukrywał radości ze zwycięstwa. – Cieszy mnie zwłaszcza to, że gole zdobyliśmy po schematach, które ćwiczyliśmy. Stały fragment, który trenowaliśmy przed meczem wyszedł idealnie, a później przeprowadziliśmy dobry kontratak. Na pewno jesteśmy zadowoleni z przebiegu gry. Myślę, że remis byłby bardziej sprawiedliwym wynikiem, ale piłka jest jaka jest. Nam się udało zdobyć zwycięską bramkę, co mnie bardzo cieszy, bo ten zespół potrzebował tego zwycięstwa. Nie popadamy w żaden huraoptymizm, ale każde punkty są dla nas bardzo cenne – powiedział.

Źródło: Gol24.pl, wigrysuwalki.eu