suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Biblioteka publiczna zaprasza na spotkanie autorskie
Biblioteka publiczna zaprasza na spotkanie autorskieWe wtorek 17 lipca 2018 roku o godzinie 17:00 w suwalskiej bibliotece przy ul. E. Plater 33 a odbędzie się spotkanie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim – autorem powieści, nowel, opowiadań, książek dla dzieci oraz filmów krótkometrażowych. Wstęp wolny.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki, autor takich pozycji jak „Dom Róży” czy „Zostawić Islandię”, to pisarz i filmowiec urodzony 1967 roku. Studiował filozofię w Poznaniu i we Wrocławiu oraz filologię islandzką w Reykjaviku. Jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Autor powieści, nowel, zbiorów opowiadań, książek dla dzieci oraz filmów krótkometrażowych.

Jako pisarz był wielokrotnie nominowany do nagród literackich: Nike, Cogito, Angelus, Śląski Wawrzyn Literacki, a także do Europejskiej Nagrody Literackiej czy nagrody im. Reymonta. W 2007 roku został finalistą Paszportu Polityki. Jego książki ukazały się w przekładzie na 12 języków. Dwukrotnie uzyskał stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury oraz departamentów kultury Francji i Grecji. Jego felietony można przeczytać w miesięczniku „Odra”. W latach 1997-2007 mieszkał w Islandii, której to jest również obywatelem. Od roku 2007 mieszka w Wiedniu.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- spotkanie z pisarzem
Dla mnie to nikt znany, ale z drugiej strony patrząc na celebrytę Twardocha to lepiej nie znać pisarza niż znać go z reklam.
autor:~bebzon

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 17.07.2018
ATRAKCYJNE DOMY
DOM CAŁOROCZNY W ATENACH, GM. NOWINKA

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: