suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Zakończyły się warsztaty malarsko-fotograficzne. Wystawa prac w październiku
Zakończyły się warsztaty malarsko-fotograficzne. Wystawa prac w październikuW dniach 2-10 lipca odbyły się międzynarodowe warsztaty „Przestrzenie bliskie i dalekie” Suwałki 2018, w których wzięło udział prawie 30 osób z różnych miast. Efekty pracy artystów miesz­kańcy będą mogli zobaczyć w październiku podczas wystawy w Suwalskim Ośrodku Kultury.

W ramach wydarzenia w pracowni plastycznej Centrum SOK i Galerii Fotografii PAcamera odbyły się warsztaty fotografii portretowej oraz szeroko pojętej fotografii kreatywnej, w tym fotografii reportażowej oraz warsztaty malarskie. Przez 9 dni artyści szlifowali swoje umiejętności pod okiem specjalistów. Nad fotografikami czuwał Krzysztofa Ślachciaka - artysta fotograf z Poznania, członek ZPAF, natomiast malarze korzystali z pomocy dr hab. Krystyny Garstki-Saran z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Warsztaty zorganizowano z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ich celem było przedstawienie wzajemnego uzupełniania się malarstwa i fotografii oraz dokumentacja historii rodzin, społeczności i całych pokoleń. Warsztaty były okazją do odbycia wędrówki w czasie i artystycznych poszukiwań śladów przeszłości wszystkich, których pasją jest odkrywanie miejsc, symboli i znaków czasu. Suwalskie ścieżki kulturowe miały przybliżyć historię Suwałk, gdzie każdy zakątek opowiada o ludziach, którzy tu żyli, mieszkali i tworzyli.

W warsztatach wzięło udział prawie 30 malarzy i fotografików z Ostrołęki, Warszawy, Olsztyna, Filipowa i Suwałk, Łodzi, Poznania, Olity i Sejn. Podsumowaniem pracy artystów będzie wystawa, która zostanie zaprezentowana w Suwalskim Ośrodku Kultury w październiku tego roku. Koordynatorami warsztatów byli instruktorzy Suwalskiego Ośrodka Kultury: Halina Mackiewicz i Andrzej Zujewicz.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- byle do października
Z chęcią zobaczę co też stworzyli na tych warsztatach.
autor:~rollo

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 11.07.2018
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: