suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Lekarze coraz częściej wystawiają zwolnienia elektroniczne
Lekarze coraz częściej wystawiają zwolnienia elektroniczneW województwie podlaskim już prawie 44% wszystkich wystawianych zaświadczeń to elektroniczne zwolnienia lekarskie. Do ich wypisania nie jest już potrzebny NIP pracodawcy. Nie trzeba ich także przynosić do zakładu w ciągu 7 dni. Lekarze cały czas szkolą się, jak je wystawiać.

Od 1 grudnia papierowe zwolnienia lekarskie mają całkowicie zniknąć na rzecz zwolnień elektronicznych. Wprowadzenie tzw. e-ZLA zdejmuje z pracownika obowiązek dostarczania zwolnienia do pracodawcy w ciągu 7 dni od dnia wystawienia, a tym samym nie ma już konsekwencji za nieterminowe dostarczenie zwolnienia. Pacjenci nie będą musieli podawać numeru NIP pracodawcy, ponieważ lekarz po wpisaniu numeru PESEL ma dostęp do danych zarówno pracownika, jak i płatnika składek.

Jest to rozwiązanie bardzo pomocne, szczególnie gdy pacjent ma kilku płatników. Zdarzają się pomyłki, że lekarz wystawi zwolnienie lekarskie tylko na jednego płatnika i wówczas pacjent nie otrzyma wypłaty zasiłku u pozostałych pracodawców, ponieważ nie ma na nich wystawionych zwolnień. Dzięki e-ZLA pracodawca drogą elektroniczną może natychmiast otrzymać informację o chorobie pracownika. Warunkiem jest, aby pracodawca posiadał konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jeśli takiego profilu nie ma, co lekarzowi podpowiada system wyświetlając odpowiedni komunikat, dostaniemy wydruk zwolnienia, który zostanie opatrzony podpisem i pieczątką.

Cały czas trwają grupowe jak i indywidualne szkolenia lekarzy, których efektem jest coraz większa liczba wystawionych zaświadczeń lekarskich w formie elektronicznej. Niedługo szkolone będą także asystentki medyczne. Do końca czerwca zostało przeprowadzonych 24,4 tys. szkoleń dla lekarzy i placówek medycznych. Od 30 czerwca 2016 do 30 czerwca 2018 lekarze wystawili w sumie 4,29 mln elektronicznych zwolnień lekarskich. W województwie podlaskim e-ZLA stanowią już prawie 44% wszystkich wystawianych zaświadczeń. W Polsce więcej odnotowano tylko w województwie zachodnio-pomorskim.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- mazowieckie
To dziwne że w podlaskim więcej niż w mazowieckim
autor:~melu
- przestawianie się zakładów
Dzisiaj społeczeństwo ma taki problem, że musi przestawiać się na elektronizację coraz to nowych procesów. Dla młodych to oczywiste, a ...
autor:~RODOwid

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 11.07.2018
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: