suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Pouczenia zamiast mandatów – ruszył protest policjantów
Pouczenia zamiast mandatów – ruszył protest policjantówNSZZ Policjantów ogłosiło ogólnopolski protest, w ramach którego, za drobne wykroczenia nie będą wlepiane mandaty. Jak zapewniają, taka forma nie wpłynie na liczbę wykroczeń. Protest jest odpowiedzią na niezadowalające warunki, niskie wynagrodzenie i brak poprawy na przestrzeni lat.

„Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny. Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Celem protestu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów” – czytamy w apelu Komitetu Protestacyjnego NSZZ Policjantów. Związki zawodowe służb mundurowych domagają się m.in. podwyżek o 650 złotych, powrotu do systemu emerytalnego z 31 grudnia 2012 roku (kiedy to funkcjonariusze mogli przechodzić szybciej na emeryturę), jak również wypłacania pełnego wynagrodzenia za nadgodziny i za L4 w pierwszych 30 dniach choroby.

Najpierw na znak protestu zostały oflagowane komendy, komisariaty i radiowozy w całym kraju. Od 10 lipca zamiast mandatów mają być tylko pouczenia. Ta forma będzie stosowana jedynie w przypadkach dopuszczalnych prawem, a więc w razie drobnych wykroczeń. Przestępcy i piraci drogowi nie mogą liczyć na pobłażliwość policjantów. Jednak dla skarbonki państwowej będzie to protest dotkliwy, gdyż najwięcej mandatów jest wypisywanych właśnie za drobne wykroczenia.

– Minister Zieliński, kiedy był jeszcze w opozycji i stał z nami po jednej stronie przed Sejmem, powiedział, że jak PiS dojdzie do władzy, to służby mundurowe już nigdy nie będą musiały protestować. No niestety, rzeczywistość wygląda inaczej. Jest tak źle, że ludzie, którzy służą w policji i innych służbach, nie odpuszczą. Mają tego wszystkiego dosyć i jedynie uzyskanie porozumienia z MSWiA może wyciszyć ten protest – tłumaczy szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski i dodaje, że celem nie jest uderzenie w PiS, bo fakt, że służby mundurowe są dzisiaj w złym stanie, jest wynikiem zaniedbań ze strony wielu partii politycznych, na przestrzeni lat.

W odpowiedzi na akcję protestacyjną MSWiA wydało komunikat, w którym zapewniło, że szef resortu Joachim Brudziński jest otwarty na dalsze rozmowy o propozycjach związkowców. Jeśli jednak nie dojdą oni do porozumienia z resortem, protest może się rozszerzyć m.in. o strajk włoski, polegający na drobiazgowym wypełnianiu przez policjantów obowiązków biurokratycznych. We wrześniu ma także odbyć się w Warszawie wielka manifestacja.

Za podjęciem akcji protestacyjnej opowiedzieli się przedstawiciele wszystkich zarządów wojewódzkich w kraju. W ankiecie referendalnej, którą wypełniło 30 tys. policjantów, 99% zagłosowało za protestem. Jak informuje Anna Wałecka-Chamiuk z KMP w Suwałkach, protest nie sprawi, że na ulicach Suwałk zabraknie służb mundurowych. – Policjanci nawet protestując będą reagowali na popełniane wykroczenia i przestępstwa – dodaje.

Źródło: nszzp.pl, wiadomosci.onet.plDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Policja
Przed miejskim Świętem Policji ktore ma być w Niedziele taki cios - szkoda że nie wyslucham okolicznościowego przemowienia.
autor:~Klosz721
- @felek
Bo Mackiewicz startuje na prezydenta a inni nie. A może nie startuje, bo Kaczyński zakazał tym ze spółek skarbu państwa - nawet w PISi...
autor:~Krzysztof
- Mackiewicz kandydat PISu
Niech nportal sprawdzi czemu na stropnie powiatu suwalskiego w BIP tylko Mackiewicza - kandydatna PIS na prezydenta miasta brakuje oswi...
autor:~felek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kafka | 10.07.2018
PPUH LUDWIK
Meble Tapicerowane

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: