suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Podlaska senator nie chce ujawnić swoich prezentów
Podlaska senator nie chce ujawnić swoich prezentówChociaż to obowiązek każdego członka rządu, Anna Maria Anders - pełnomocniczka rządu ds. dialogu międzynarodowego i zarazem podlaska senator nie przekazała listy tego, co mogła otrzymać w prezencie. Rejestr korzyści złożył natomiast Jarosław Zieliński.

O sprawie jako pierwsza napisała „Rzeczpospolita”. Jak poinformowała, pomimo tego, że swoją funkcję Anna Maria Anders pełni już ponad 2 lata, ani razu nie przekazała do Państwowej Komisji Wyborczej rejestru korzyści. A ujawnienie listy otrzymanych prezentów jest obowiązkiem każdego ministra oraz szafa urzędów centralnych.

Rejestr ma zapobiec bowiem przyjmowaniu korzyści majątkowych - nakazuje to ustawa o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, tzw. ustawa antykorupcyjna z 1997 r. Należy podać w nim informacje o zasiadaniu w instytucjach i spółkach czy fundacjach, otrzymanych darowiznach o wartości minimum 380 zł (np. sponsorowanych przez instytucje czy firmy prywatne). Rejestr jest uzupełnieniem oświadczenia majątkowego i musi być wypełniany do 30 dni od przyjęcia korzyści, także przez małżonków ministrów.

O tym obowiązku nie zapomniał natomiast Jarosław Zieliński. Wicemnistr MSWiA zł rejestr korzyści złożył w grudniu 2015 r. Jak zadeklarował, nie otrzymał żadnych darowizn. Była to jedyna deklaracja, jaką przesłał w tej kwestii do Państwowej Komisji Wyborczej.

Z deklaracji innych ministrów oraz prezesów wynika jednak, że podarunki, jakie przekazują im firmy nie należą do rzadkości. Wśród prezentów znajdują się takie rzeczy jak obrazy, pióra czy zegarki. Premier Mateusz Morawiecki otrzymał na przykład spinki do mankietów, puchowy sweter czy rękawice narciarskie.

Źródło: rp.pl; PKW
Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Anders: Czy ja mam lecieć pociagiem do USA? (2018-04-12)
Podróżuje wszędzie, tylko nie do Suwałk (2018-04-04)

Ostatnio dodane komentarze
- Andrzej Tyczkowski z KMP Suwałki...
Andrzej Tyczkowski użył przemocy i groźby wobec świadka oraz naruszył nietykalność cielesną świadka w celu wyciszenia sprawy kradzieżu ...
autor:~spostrzegawczy
- Kazik..
To nie do końca tak jak piszesz. Osoba publiczna ma obowiązek złożenia oświadczenia majątkowego. Natomiast wyrywkowo sprawdza się te do...
autor:~Też z Suwałk
- Biurokracja
To komuna wymagała podawania tony dokumentów, obecnie jak ktoś nie wykazuje darowizn to oznacza, że ich nie miał.
autor:~Kazik

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 05.07.2018
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: