Login:
Hasło:
Wiadomości
Jerzy Broc zdobywa kolejne nagrody sportowe
Jerzy Broc zdobywa kolejne nagrody sportowe3 złote medale, 2 srebra, brąz oraz puchar za najlepszy wynik w rzucie dyskiem zdobył Jerzy Broc w miniony weekend podczas dwóch różnych imprez. Natomiast w kategorii M40 zadebiutował Tadeusz Walendykiewicz, którego 75-letni suwalczanin uważa za swojego następcę w zawodach mastersów.

W dniach 30.06-1.07.2018 w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, do których zgłosiło się 502 zawodników. Suwałki reprezentowali Jerzy Broc (M75) i znany z licznych sukcesów w biegach Tadeusz Walendykiewicz (M40). Jerzy Broc zdobył złoty medal w biegu na 400 m, srebrny medal w biegu na 800 m i brąz w rzucie dyskiem.

Jednocześnie były rozgrywane I Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce. Suwalczanie postanowili wystąpić również w tej imprezie. Jerzy Broc zdobył 2 złote medale za bieg na 400 m i rzut dyskiem oraz srebrny medal za bieg na 800 m. Dodatkowo za najlepszy wynik w kategorii rzutu dyskiem (802 pkt.) w klasyfikacji dziennikarzy mężczyzn, wręczono mu puchar Przewodniczącego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Jerzego Domańskiego.

Obiecująco wypadł debiut znacznie młodszego suwalczanina Tadeusza Walendykiewicza. W biegu na 800 m był blisko podium, bo zajął 4. miejsce, a w zawodach na 1500 m dobiegł jako 8. - Cieszę się, że wreszcie mam w Suwałkach następcę, który będzie godnie reprezentował Suwalszczyznę, w tym Suwałki, na krajowych zawodach mastersów – podsumował Jerzy Broc.