suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Święto teatru zbliża się wielkimi krokami
Święto teatru zbliża się wielkimi krokamiJuż po raz 17. suwalska scena będzie gościć grupy teatralne z Polski i krajów Europy. Program XVII edycji Wigraszka zapowiada się bardzo interesująco. Będą spektakle, warsztaty plastyczne i fotograficzne, animacje, a nawet wystawa. Aktorzy wyjdą też na ulice.

XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek rozpocznie się w poniedziałek 18 czerwca. Liczne grupy teatralne, które przyjadą z całej Polski, a także Białorusi, Litwy czy Słowacji, będą walczyć o główną nagrodę - Grand Prix. Uroczystym rozpoczęciem festiwalu będzie prezentacja zespołów konkursowych na placu przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury. Następnie miłośnicy teatru będą mogli zobaczyć spektakl muzyczny „Zuzia i Przyjaciele”.

Przez trzy dni festiwalu wystawiane będą sztuki o bardzo zróżnicowanej tematyce. Jak przekonują organizatorzy, niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. Publiczność będzie mogła zobaczyć między innymi spektakl „Jest taki kwiat”, „Mądrym nikt się nie rodzi”, „Rusałka”, „Piętro niżej,dziewczynka z zapałkami”, „Kluseczka, czyli niech mnie ktoś pokocha”, „Gdzie jest Hopsi” czy „Wiedźma”.

Na szczególną uwagę zasługuje także spektakl „Cyrk bez przemocy”, który pokaże Teatr Klinika Lalek z Wrocławia. Sztuka wystawiona będzie w środę 20 czerwca o godzinie 21.30 w Parku Konstytucji 3 Maja. warto także dodać, że podczas festiwalu odbędą się warsztat plastyczne i fotograficzne PTAKI, które zakończą się wystawą.

Szczegółowy program Wigraszka 2018 znajdziecie tutaj ». Portal suwalki.info jest patronem medialnym wydarzenia.
Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- teary
mogliby coś ciekawszego tez zaprosić. Kiedyś przed laty, jak Teatr-Akcje jeszcze prężnie działały, to przyjeżdżął do Suwałk Teatr Ósmeg...
autor:~mieszkanka

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 13.06.2018
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Bajkowe wakacje 2018 - Stegna 07-16 sierpnia 2018 ...

Reklama

REKLAMA
Która z kandydatek najlepiej pokierowałaby SOKiem?
Alicja Andrulewicz
Jolanta Hinc-Mackiewicz
Bożena Kamińska

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: