suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Niewygodne pytania przeciwników PiS kończą się legitymowaniem?
Niewygodne pytania przeciwników PiS kończą się legitymowaniem?Odbywające się w kraju spotkania z politykami PiS do spokojnych nie należą. Emocji nie brakowało też podczas wizyty minister Zalewskiej w Suwałkach. Jak się okazuje, niektórzy uczestnicy politycznych spotkań są legitymowani. Zdaniem Jarosława Zielińskiego policja reaguje jedynie na łamanie prawa.

Od kilku tygodni przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości spotykają się z mieszkańcami różnych polskich miast. W rozmowach z politykami biorą jednak udział nie tylko zwolennicy, ale także przeciwnicy tej partii, którzy nie boją się poruszać kwestii drażliwych i niewygodnych. Tak było między innymi w Gdańsku podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego. Do utarczek słownych doszło też w miniona niedzielę w Suwałkach, kiedy to z mieszkańcami naszego miasta spotkała się minister Edukacji Narodowej - Anna Zalewska.

Z informacji przedstawianych przez opozycję wynika, że tak zwani niewygodni uczestnicy spotkań, są po ich zakończeniu legitymowani. - Czy prawdą jest, że minister MSWiA wydał policji wytyczne dotyczące spisywania personaliów osób, które zadają niewygodne pytania posłom i ministrom PiS? W jaki sposób typowane są osoby do zatrzymywania, legitymowania i spisywania danych? Czy fakt zadania niewygodnego pytania jest jedynym kryterium - dopytywał poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń.

- Nie ma takich sytuacji, aby za zadawanie pytań, najbardziej nawet niewygodnych, ktokolwiek spotykał się z reakcją policji. Natomiast policja reaguje wtedy, kiedy łamane jest prawo - odpowiedział Jarosław Zieliński. - Legitymowanie osób nie jest samo w sobie żadną karą, tylko przewidzianym prawnie działaniem policji w określonych przypadkach i nie oznacza obligatoryjnego wszczynania postępowania karnego czy mandatowego, chociaż może to mieć ciąg dalszy - dodał.

Wiceminister nie omieszkał także dodać, iż w jego przekonaniu zakłócanie spotkań z politykami PiS to zorganizowane akcje przygotowywane wcześniej w mediach społecznościowych. - Są powtarzalne sytuacje, wykonane wcześniej transparenty, bennery z napisami często niezwiązanymi z tematyką spotkań, jest powtarzalność schematu działań. Także powtarzają się uczestnicy - grupa zakłócaczy - wymieniał

- Jeżeli uważacie, że drogą do zwycięstwa politycznego obecnej opozycji jest zakłócanie spotkań polityków PiS, to się mylicie - zwrócił się do opozycji. - Policji nikt nie wydawał i nie będzie wydawał zaleceń w tej sprawie. Policja robi swoje i reaguje na naruszanie prawa - stwierdził Jarosław Zieliński.

Źródło: You TubeDodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Minister edukacji narodowej z wizytą w Suwałkach (2018-06-04)
Awanturą na wystawie zajęła się policja (2016-03-10)

Ostatnio dodane komentarze
- @Pluto
Nie zadawaj się.
autor:~Obiektywny 2
- usunięto przez administratora
usunięto przez administratora
autor:brak
- @obiektywny
Portal jakich jest całe mnóstwo. Nie rozumiem w czym masz problem. A, że od czasu do czasu ktoś da sobie upust swoim ukrytym frustracjo...
autor:~obiektywny_2.0

wszystkie komentarze »


Nieruchomości - Puńsk
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 08.06.2018
ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: