suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Minister edukacji narodowej z wizytą w Suwałkach
Minister edukacji narodowej z wizytą w Suwałkach3 czerwca Suwałki odwiedziła Anna Zalewska. Mówiła o gruntownych zmianach, które sprawiłyby, że polskie szkoły stałyby się placówkami na miarę XXI wieku. Dyskusja z publicznością zakończyła się podniesieniem transparentów z napisami „kłamcy” oraz „do dymisji”.

Anna Zalewska wystąpiła w Państwowej Szkole Muzycznej w Suwałkach w towarzystwie wiceministra Jarosława Zielińskiego oraz kandydata na prezydenta Suwałk Grzegorza Mackiewicza. Celem jej wizyty w naszym mieście było promowanie „dobrej zmiany”. Powiedziała, że takie rozmowy są potrzebne, aby wiele informacji sprostować czy zdementować. Mówiła m.in. o powrocie do starego wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, poprawie lokalnych dróg, czy wyprawki dla wszystkich uczniów.

Głównym tematem, który poruszyła w swoim wywodzie, to potrzeba gruntownych zmian w polskiej edukacji. Ze szkół stopniowo będą znikać tablice kredowe, które zastępowane będą tablicami multimedialnymi. Jeden z projektów ministerstwa zakłada także szerokopasmowy internet w każdej placówce oświatowej darmowy przez 10 lat od momentu podłączenia. - Szkoła jest z końca XX wieku, a dziecko w kieszeni albo w torebce ma wiek XXI – podsumowała Zalewska.

Kolejny program przewiduje szkolne laboratoria, na które przeznaczono 320 mln zł. Jak poinformowała pani minister, samorządy mają 5 lat na wyposażenie szkół i dopasowanie ich do podstaw programowych. Karta nauczyciela wciąż jest tematem dyskusyjnym, natomiast zmiany mają nastąpić w ocenie nauczyciela. W ten sposób ci, którzy będą najlepsi, otrzymają podwyżki wysokości 500 zł. Anna Zalewska mówiła też o tzw. programie biurokracji minus, który przygotowuje z kuratorami oświaty.

Na koniec przemówienia pani minister odpowiadała na pytania słuchaczy. Niektórzy bardzo żywo dopominali się o zabranie głosu. Po pożegnaniu wygłoszonym przez wiceministra Jarosława Zielińskiego, okazało się, że najgłośniejsze osoby na spotkanie z Anną Zalewską przygotowały się na swój własny sposób. Podnieśli transparenty, na których widniały napisy „kłamcy” oraz „do dymisji”. Podczas opuszczania sali kilka osób próbowało wyrwać podniesione hasła, co skończyło się utarczkami słownymi i przepychankami.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- naprawdę?
Naprawdę aż tyle komuś udało się powiedzieć? Ja słyszałem tylko jakiś niezrozumiały bełkot w stylu "pani nie rozumie, pani nie odróżnia...
autor:~matei
- Diss
No i na koniec dostała pani minister dissa, czyli ktoś jej powiedział o niej prawdę, której nie chce do siebie dopuścić, że się do nicz...
autor:~Edek
- ~nemo Nie można pod domem
Pod domem pan sekretarz nie lubi. Tam podobno milicja stoi i pilnuje przełożonego żeby żadnego zakłócenia porządku nie było.
autor:~Zenek

wszystkie komentarze »


Nieruchomości - Puńsk
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kafka | 04.06.2018
UNIWERSUS
SZKOŁY DLA DOROSŁYCH

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: