suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Poważny wypadek pod PWSZ - na pomoc ruszyli studenci
Poważny wypadek pod PWSZ - na pomoc ruszyli studenciJedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w wypadku, do którego doszło na parkingu przy PWSZ w Suwałkach. W samym budynku natomiast mężczyzna doznał zawału i spadł z drabiny, a kilkanaście metrów dalej przytomność straciła starsza kobieta. Na ratunek pospieszyli studenci. zobacz zdjęcia »

Z takimi sytuacjami zetknęli się studenci ratownictwa medycznego, którzy pierwsi pojawili się na miejscach zdarzeń. Dodatkowym utrudnieniem była pora – wszystko stało się bowiem nocą. Na szczęście były to tylko wyjątkowe zajęcia praktyczne w ramach niecodziennej akcji: „Ratownictwo nocą”. - To właśnie pod osłoną nocy ratownicy często muszą udzielać pomocy poszkodowanym – stąd też pomysł na tego typu zajęcia – mówi Jacek Apanasewicz, wykładowca PWSZ i główny pomysłodawca akcji.

W ćwiczeniach uczestniczyło sześć trzyosobowym drużyn złożonych ze studentów II i III roku. W rolę pozorantów wcielili się natomiast najmłodsi studenci ratownictwa medycznego. Poczynania przyszłych ratowników były cały czas oceniane, a po zakończeniu zajęć (czyli już po północy) dokładnie omawiane.

- Akcja nie udałaby się bez pomocy i zaangażowania strażaków z PSP w Suwałkach, oraz ratowników z Pogotowia Ratunkowego w Olecku i Augustowie. Studenci musieli udzielić pomocy pacjentowi urazowemu, internistycznemu oraz uczestnikom zdarzenia komunikacyjnego. Tego typu zajęcia to zdecydowanie najlepszy sposób przygotowania się do wykonywania zawodu ratownika medycznego - dodaje Jacek Apanasewicz.

Fot. PWSZ w Suwałkach

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- etyka i klasa redaktorska
Wielki minus za MANIPULOWANIE TYTUŁEM artykułu!
autor:~mlody
- pwsz
Całę szczęscie, że to tylko szkolenie! Ale dałem się wkręcić, nie przeczę!
autor:~adam
- wypadek pwsz
Na PWSZ trup się ściele gęsto
autor:~włodek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 28.05.2018
ATRAKCYJNE DOMY
DOM CAŁOROCZNY W ATENACH, GM. NOWINKA

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że ceny mieszkań w Suwałkach są zawyżone?
tak
nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: