suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Prezydent radzi, aby nie karmić trolla
Prezydent radzi, aby nie karmić trollaHejt coraz bardziej zalewa polski internet. Organy ścigania nie pozostają jednak bierne na obraźliwe wpisy. Co więcej, w Suwałkach zdarzały się już wyroki za komentarze łamiące prawo. Dziś o swoich doświadczeniach z hejtem opowiedział Czesław Renkiewicz. Jak przyznał, ma internetowych wrogów.

Odbywająca się w PWSZ konferencja z udziałem sędzi Anny Marii Wesołowskiej, była przyczynkiem do rozmowy na temat internetowego hejtu. A trzeba zauważyć, że zjawisko obrażania w internecie staje się coraz poważniejsze. I chociaż wielu internautom wydaje się, że są anonimowi i bezkarni, służby coraz częściej prowadzą dochodzenie dotyczące hejtu. Co więcej, w naszym mieście zapadały już wyroki za internetowe wpisy. Przykładem może być suwalczanin, który został ukarany za komentarz skierowany pod adresem wiceministra Jarosława Zielińskiego.

A politycy i inne osoby publiczne najczęściej padają ofiarą hejtowania. - Ten hejt dotyczy też mnie - powiedział Czesław Renkiewicz. - Komentowane są różne moje decyzje - dodał. Prezydent nie ukrywa też, że ma internetowych wrogów, którzy regularnie krytykują wszystkie jego poczynania. - Jest pewna osoba, która co prawda ukrywa się pod nickiem, ale łatwo udało się nam ją ustalić. Teraz już wiadomo kto tam jest tym Zorro i kto ciągle na mnie pisze - dodał prezydent.

Zdaniem Renkiewicza najlepszym sposobem na hejt jest jednak jego bagatelizowanie. - Najprościej, ale i zarazem najtrudniej jest nie czytać i nie reagować na takie komentarze, czyli jak to się mówi - nie karmić trolla. Bo jeżeli podejmiemy dyskusję, to ta druga strona aktywuje się, wpisów jest coraz więcej i wszystko się jeszcze bardziej nakręca - powiedział. Jak jednak dodał, czasami trudno przejść obojętnie obok tego typu wpisów.

Warto także zauważyć, że postępowanie w sprawie obelżywych komentarzy dotyczących tak zwanych funkcjonariuszy publicznych, może być wszczynane z urzędu. Tak było na przykład w 2013 roku, kiedy to na łamach jednej z suwalskich stron internetowych pojawił się komentarz skierowany pod adresem prezydenta.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Z reklamówką buraków w ratuszu (2014-01-13)

Ostatnio dodane komentarze
- Mistrz nad mistrze
Od czego specjalistą wielkim jest teraz walendzewicz ? Gdyby w Suwałkach powstała państwowa gorzelnia to znam idealnego kandydata na je...
autor:~Maciej
- prezydent
"Ten hejt dotyczy też mnie - powiedział Czesław Renkiewicz. - Komentowane są różne moje decyzje - dodał." - Panie prezydencie przypomin...
autor:~Sławek
- Pytanie do Prezydenta?
Kto zlecił, za czyje pieniądze, i czy jest to zgodne z prawem namierzanie osoby w internecie bez wszczętego postępiania karnego? Po dru...
autor:~Wojtek

wszystkie komentarze »


Nieruchomości - Puńsk
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 21.05.2018
Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Kolonie "a może nad morze do Władka?"

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: