suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Sprawa suwalskiego sędziego na ustach całej Polski
Sprawa suwalskiego sędziego na ustach całej PolskiWykonuję swój zawód tak, jak mogę najlepiej, orzekając w sposób niezawisły i bezstronny. I tak będę robił, niezależnie co się będzie dalej działo - mówi Dominik Czeszkiewicz. Nad sędzią, który uniewinnił KODowców, zbierają się chmury. Może stanąć przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.

Wydając w styczniu 2017 roku wyrok uniewinniający działaczy KOD, sędzia Dominik Czeszkiewicz z pewnością nie przypuszczał, że ta sprawa będzie się za nim ciągnąć tak długo. Jak jednak mówi, dzisiaj podjąłby taką samą decyzję. - Nawet wiedząc, że mogą mi grozić jakieś nieokreślone konsekwencje dyscyplinarne czy inne nieprzyjemności. Zrobiłbym to samo, bo rozstrzygałem jako niezawisły i bezstronny sąd. I tak będę robił niezależnie od tego, co się będzie dalej działo - powiedział w dla TVNowskich Faktów.

A dziać się może wiele. Rzecznik dyscyplinarny przy Sądzie Okręgowym w Suwałkach przedstawił bowiem w połowie kwietnia Dominikowi Czeszkiewiczowi dwa zarzuty. Pierwszym jest nieuzasadniona zwłoka w przesłuchaniu 14-latki, która została napadnięta przez Mateusza S. Drugi zarzut, dotyczący tego, że w latach 2014 – 2017 sędzia Czeszkiewicz nie podnosił swoich kwalifikacji zawodowych, co doprowadziło do nieprawidłowości w orzeczonych przez niego wyrokach w 8 sprawach, które zostały uchylone przez sąd wyższej instancji. To skutkowało wydłużeniem czasu trwania tych postępowań.

Zdaniem sędziego takie działania nie są przypadkowe, ale jest to zemsta za wyrok uniewinniający, który orzekł w sprawie obwinionych działaczy KOD. A uniewinnienie nie było po myśli władzy. Podległa wiceministrowi MSWiA policja od wyroku wydanego przez Czeszkiewicza odwołała się. Sprawa toczy się do dziś.

Tymczasem nad suwalskim sędzią zbierają się czarne chmury. Może teraz stanąć przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. W najgorszym wypadku może nawet zostać usunięty z zawodu. Jak jednak przyznaje, sędzia musi orzekać w sposób bezstronny i niezawisły i powinien być z tego dumny.

Źródło: Fakty TVNDodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Zarzuty dyscyplinarne dla sędziego Czeszkiewicza (2018-04-21)
Sędziemu, który uniewinnił KODowców, grozi dyscyplinarka (2018-02-01)

Ostatnio dodane komentarze
- czas najwyższy wyrwać chwasta
... jak wyżej.
autor:~ogrodnik
- NIE podciągajcie
innych spraw i nie mieszajcie tematu zawsze jak się znajdzie jakaś miernota której nie chce się pracować to wymyśla różne rzeczy żeby ...
autor:~kazik
- Jasne Olaf
a świstak dalej owija w sreberka...
autor:~jozin

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 17.05.2018Wywiady

ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: