suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Sejneńskie Pogranicze odbierze Europejską Nagrodę Kultury
Sejneńskie Pogranicze odbierze Europejską Nagrodę Kultury W marcu „Pogranicze - Sztuk, Kultur, Narodów” zostało nagrodzone za tworzenie kultury, która pozytywnie wpływa na zmiany w Europie. W dniu dzisiejszym, w teatrze w Amsterdamie odbędzie się ceremonia wręczenia nagród, w której udział weźmie księżniczka Niderlandów Małgorzata.

Sejneński ośrodek został wyróżniony jako pierwszy w Polsce. Przyczyniło się do tego ocalanie wielokulturowych tradycji i przywracanie ich społeczeństwu za sprawą innowacyjnych form sztuki i edukacji oraz pracy z młodym pokoleniem. W uzasadnieniu czytamy: „Pogranicze przez 28 lat swojej działalności stało się żywą, kulturalną agorą, przestrzenią pracy nad pamięcią oraz centrum refleksji nad złożoną historią i tradycją Sejn, Polski i obszarów pogranicza Unii Europejskiej”.

W środę 16 maja 2018, w teatrze Stadsschouwburg w Amsterdamie odbędzie się ceremonia wręczenia Europejskiej Nagrody Kultury Księżniczki Małgorzaty, przyznawanej przez Europejską Fundację Kultury. – Ta nagroda jest za odwagę tworzenie kultury obywatelskiej, jest nagrodą dla mieszkańców Sejn i polsko-litewskiego pogranicza za wspólną pracę artystyczną i edukacyjną, która budowała nowoczesne dzieło artystyczne na fundamencie pamięci, tradycji i doświadczeń ludzi pogranicza – mówi dyrektor Ośrodka Pogranicze Krzysztof Czyżewski.

Podczas ceremonii wystąpi Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego oraz zaprezentowany zostanie krótki film o działalności Pogranicza, przygotowany na tę okazję przez Europejską Fundację Kultury. Uroczystość poprzedzi cykl debat i warsztatów, w których udział weźmie około 100 osób reprezentujących różne organizacje. Uczestnicy wspólnie będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, jakie działania należy podejmować w kulturze w obliczu wyzwań, przed którymi staje współczesna Europa.

Źródło: Wrota PodlasiaDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Sejny
Sejny wyróżnione w Europie? Ciekawe, jakie dokładnie działania przyczyniły się do tej nagrody.
autor:~him

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 16.05.2018
F.H.U. "HYDRAULIK"
Usługi hydrauliczne

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: