suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Sejneńskie Pogranicze odbierze Europejską Nagrodę Kultury
Sejneńskie Pogranicze odbierze Europejską Nagrodę Kultury W marcu „Pogranicze - Sztuk, Kultur, Narodów” zostało nagrodzone za tworzenie kultury, która pozytywnie wpływa na zmiany w Europie. W dniu dzisiejszym, w teatrze w Amsterdamie odbędzie się ceremonia wręczenia nagród, w której udział weźmie księżniczka Niderlandów Małgorzata.

Sejneński ośrodek został wyróżniony jako pierwszy w Polsce. Przyczyniło się do tego ocalanie wielokulturowych tradycji i przywracanie ich społeczeństwu za sprawą innowacyjnych form sztuki i edukacji oraz pracy z młodym pokoleniem. W uzasadnieniu czytamy: „Pogranicze przez 28 lat swojej działalności stało się żywą, kulturalną agorą, przestrzenią pracy nad pamięcią oraz centrum refleksji nad złożoną historią i tradycją Sejn, Polski i obszarów pogranicza Unii Europejskiej”.

W środę 16 maja 2018, w teatrze Stadsschouwburg w Amsterdamie odbędzie się ceremonia wręczenia Europejskiej Nagrody Kultury Księżniczki Małgorzaty, przyznawanej przez Europejską Fundację Kultury. – Ta nagroda jest za odwagę tworzenie kultury obywatelskiej, jest nagrodą dla mieszkańców Sejn i polsko-litewskiego pogranicza za wspólną pracę artystyczną i edukacyjną, która budowała nowoczesne dzieło artystyczne na fundamencie pamięci, tradycji i doświadczeń ludzi pogranicza – mówi dyrektor Ośrodka Pogranicze Krzysztof Czyżewski.

Podczas ceremonii wystąpi Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego oraz zaprezentowany zostanie krótki film o działalności Pogranicza, przygotowany na tę okazję przez Europejską Fundację Kultury. Uroczystość poprzedzi cykl debat i warsztatów, w których udział weźmie około 100 osób reprezentujących różne organizacje. Uczestnicy wspólnie będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, jakie działania należy podejmować w kulturze w obliczu wyzwań, przed którymi staje współczesna Europa.

Źródło: Wrota PodlasiaDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Sejny
Sejny wyróżnione w Europie? Ciekawe, jakie dokładnie działania przyczyniły się do tej nagrody.
autor:~him

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 16.05.2018
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
ZASTOSOWANIE SYSTEMÓW INDECO

Reklama

REKLAMA
Kto twoim zdaniem zostanie prezydentem Suwałk?
Grzegorz Gorlo
Grzegorz Mackiewicz
Czesław Renkiewicz
Sławomir Sieczkowski
Mariusz Szmidt
ODDANIE GŁOSU

Aby oddać głos postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wyślij sms pod numer 7255 (2,46 z VAT) o treści KOD.DODAJ
2. Otrzymany kod wpisz w poniższe pole formularza

Kod SMS:

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: