suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Napadł na nastolatkę, odsiedzi 2 lata
Napadł na nastolatkę, odsiedzi 2 lataSąd Rejonowy w Suwałkach na 2 lata skazał 21-letniego Mateusza S., który w połowie stycznia groził 14-latce z Suwałk bronią i próbował ją zmusić, by poszła z nim do mieszkania. Oskarżony dobrowolnie poddał się karze i mówił, że nic nie pamięta, bo był pijany.

Nastolatka została zaatakowana podczas spaceru z psem. Napastnik przyłożył jej do brzucha pistolet i próbował zmusić, by poszła z nim do jego mieszkania. Mężczyznę wystraszyli przechodnie, a zaraz potem zatrzymała go policja.

Oskarżony powiedział przed sądem, że nic nie pamięta z tego dnia, bo był mocno pijany. - Jeśli do tego doszło, to bardzo żałuję, jest mi bardzo przykro - mówił Mateusz S. Dodał też, że nie będzie składał wyjaśnień w sądzie. Złożył natomiast wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Zaproponował karę 2 lat więzienia.

Prokurator oraz matka poszkodowanej dziewczynki, występująca w charakterze oskarżyciela posiłkowego nie sprzeciwili się wnioskowi, więc sąd wymierzył oskarżonemu zaproponowaną karę oraz przepadek dowodu rzeczowego w postaci pistoletu śrutowego. Wyrok nie jest prawomocny.

Sędzia Dominik Czeszkiewicz powiedział w uzasadnieniu wyroku, że okoliczności i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości i w ocenie sądu cele postępowania zostały osiągnięte. Sędzia dodał, że oskarżony przeprosił matkę dziewczynki za swoje postępowanie, a kobieta przeprosiny przyjęła. Oskarżony nie chciał przepraszać w obecności mediów, więc sędzia poprosił dziennikarzy o opuszczenie sali na ten czas. Oskarżony podczas rozprawy cały czas zakrywał dwoma rękoma twarz i był odwrócony w stronę okien.

Sprawa napadu na nastolatkę zrobiła się głośna po tym jak podejrzany został wypuszczony na wolność, mimo tego, że sąd nie przesłuchał wcześniej poszkodowanej dziewczyny. Potem podejrzany ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany po tym jak prokuratura wydała za nim list gończy. W związku z niewłaściwym nadzorem nad tą sprawą została odwołana prokurator rejonowa w Suwałkach.

Ponadto rzecznik dyscyplinarny przy Sądzie Okręgowym w Suwałkach przedstawił dwa zarzuty dyscyplinarne wobec sędziego Dominika Czeszkiewicza. Sędzia miał wyznaczyć w rażąco odległym czasie termin przesłuchania poszkodowanej. Sędzia początkowo wyznaczył termin dwa tygodnie po zdarzeniu, czyli na 26 stycznia. Ostatecznie nastolatka została przesłuchana 18 stycznia. Rzecznik dyscyplinarny argumentował w postępowaniu, że według regulaminu sądu sprawa miała szczególnie pilny charakter a sędzia wyznaczył ją w rażąco odległym czasie.


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Sprawa sterroryzowanej 14-latki na ustach całej Polski (2018-01-31)
Sąd Rejonowy odniósł się do sprawy napadu na 14-latkę (2018-01-24)
Zatrzymano 20-latka ściganego listem gończym (2018-01-23)
Będzie list gończy za niedoszłym porywaczem (2018-01-22)
14-latka cudem uniknęła porwania (2018-01-17)

Ostatnio dodane komentarze
- Napadywacz haha
Widzę tu samych obrońców tego niedoje.... Niedorozwoj wiedział dobrze co robi. Pod Kauflandem mierzył z pistoletu a jak widział że nikt...
autor:~Sebastian
- Parodia....
Dobrowolnie złożył wniosek? A może KMP Suwałki wymusiła podpisanie wniosku czy też Prokuratura Rejonowa Suwałki coś podsuneła jemu do p...
autor:~spostrzegawczy
- Mi nauczycielka zawsze powtarzała,że uje się nie kresku...
portalu suwalki zawszę wyma(CH)uje
autor:~jan1

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


jankiel | 16.05.2018
MIESZKANIA POD INWESTYCJĘ
Czerwonka, gm. Szypliszki - OKAZJA!

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że ceny mieszkań w Suwałkach są zawyżone?
tak
nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: