suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Portfele samorządowców będą chudsze
Portfele samorządowców będą chudszeChoć zbliżają się wybory samorządowe, o 20% zostaną obniżone wynagrodzenia zasadnicze wójtów, burmistrzów, starostów, marszałków województw i skarbników. Centrum Informacyjne Rządu tłumaczy, że jest to odpowiedź na oczekiwania społeczne związane z pełnieniem funkcji publicznych.

Przyjęte we wtorek przez Radę Ministrów rozporządzenie ws. wynagradzania pracowników samorządowych zakłada, że wynagrodzenia m.in. wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast oraz ich zastępców, zostaną obniżone o 20%. „Przyjęte rozwiązanie nawiązuje do uchwalonej przez Sejm 10 maja 2018 r. nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, przewidującej obniżenie o 20% uposażenia parlamentarzystów. Ustawa ta była odpowiedzią na powszechne oczekiwania społeczne związane z pełnieniem funkcji publicznych" - czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

CIR wyjaśniło, że wykonywanie funkcji zarządzających w samorządach – tak jak w przypadku posłów i senatorów – oznacza pełnienie służby na rzecz społeczeństwa. Dlatego podlega ono społecznej ocenie i powinno spełniać standardy wymagane w życiu publicznym. W rozporządzeniu wprowadzono także rozwiązania dotyczące m.in. doprecyzowania przepisów odnoszących się do wynagrodzenia prowizyjnego, wypłacania dodatku za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowej czy odprawy emerytalnej.

Jak podaje portal współczesna.pl, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz „na rękę” zarabia 8600 zł, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski otrzymuje 6451 zł, a burmistrz Augustowa dostaje 7200 zł. Rozporządzenie wchodzi w życie 19 maja 2018 r., natomiast obniżenie wynagrodzeń osób zarządzających będzie obowiązywać od 1 lipca 2018 r.

Źródła: pap.pl, samorząd.pap.pl, wspolczesna.plDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Pensje fachowców od wszystkiego też powinny zostać obci...
Trzeba jeszcze poobniżać debilom na stanowiskach dyrektorów spółek miejskich pozatrudnianych po rodzinie bądź po koleżeńsku. Ci o czerw...
autor:~Maciej
- A co z ......
Prezesami spółek lokalnych
autor:~Dex
- Wojtek
jaka odpowiedzialność??? Chyba za zatrudnianie kolesi i "śwagrów"
autor:~anthrax

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kafka | 16.05.2018
LOKALE UŻYTKOWE
Lokal pod warsztat samochodowy, salon sprzedaży au...

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że ceny mieszkań w Suwałkach są zawyżone?
tak
nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: