suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Sędzia Anna Maria Wesołowska przyjedzie do Suwałk
Sędzia Anna Maria Wesołowska przyjedzie do SuwałkProblemy z prawem mają suwalczanie w różnym wieku. Przemoc w rodzinie, internetowy hejt czy pobicia to tylko niektóre przykłady przestępstw. O tym, jak unikać konfliktu z prawem opowie znana z telewizyjnego programu sędzia Anna Maria Wesołowska.

Konferencja popularno-naukowa zatytułowana „Przeciwdziałanie nowym zagrożeniom i przemocy w rodzinie” odbędzie się 21 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Weźmie w niej udział zarówno młodzież ze szkół, jak i wszyscy ci, którzy związani są z ochroną bezpieczeństwa i przeciwdziałaniem przemocy. A rozmawiać niewątpliwie będzie o czym. Suwalczanie nierzadko bowiem wchodzą w konflikt z prawem.

Co ciekawe, suwalskie domy nie są wolne od przemocy. Z informacji przedstawionych w Raporcie o Stanie Miasta z 2016 roku wynika, że piekło ma miejsce aż w 242 rodzinach. Niewykluczone jednak, że oficjalne dane są zaniżone. Zdarza się bowiem tak, że ofiary przemocy w rodzinie boją się lub wstydzą mówić o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. I właśnie o tym jak przeciwdziałać takim zjawiskom opowie suwalczanom znana w całej Polsce sędzia Anna Maria Wesołowska.

Blok pierwszy poniedziałkowej konferencji, który skierowany będzie do młodzieży z suwalskich szkół, rozpocznie się o godzinie 10:00. Blok drugi, w którym uczestniczyć będą między innymi pracownicy socjalni, pracownicy wymiaru sprawiedliwości, policji, służby zdrowia czy rodzice, będzie miał miejsce o godzinie 12:00.

Uczestnicy konferencji będą mogli posłuchać także o internetowym hejcie. O własnych doświadczeniach na ten temat opowie prezydent Czesław Renkiewicz. O tym z kolei, jaka jest ogólna skala przemocy w naszym mieście opowie dyrektor MOPRu - Leszek Lewoc. Szczegółowy harmonogram konferencji znajdziecie tutaj»

Fot. YouTube

Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Piekło w 242 suwalskich rodzinach (2017-04-13)

Ostatnio dodane komentarze
- OJ ,OJ
OKAZUJE SIĘ ,ŻE W NIEKTÓRYCH KRĘGACH SPOŁECZNYCH ,KRYTYKA JEST HEJTEM ,ALE GDY TEN CZŁOWIEK ROBI Z CIEBIE PUBLICZNIE BANDYTĘ ,TO JEST N...
autor:~Janusz
- hate
Ciekawe, co pan prezydent opowie suwalczanom o internetowym hejcie.
autor:~bob
- Pani Wesołowska ;
Zrobiła by pani program o tym jak już dwa lata siedzi w więzieniu Mateusz Sikorski.A to jest przemoc państwa w III Rzeczypospolitej tak...
autor:~Janek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 16.05.2018
IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Kto twoim zdaniem zostanie prezydentem Suwałk?
Grzegorz Gorlo
Grzegorz Mackiewicz
Czesław Renkiewicz
Sławomir Sieczkowski
Mariusz Szmidt
ODDANIE GŁOSU

Aby oddać głos postępuj zgodnie z instrukcją:

1. Wyślij sms pod numer 7255 (2,46 z VAT) o treści KOD.DODAJ
2. Otrzymany kod wpisz w poniższe pole formularza

Kod SMS:

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: