suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Sędzia Anna Maria Wesołowska przyjedzie do Suwałk
Sędzia Anna Maria Wesołowska przyjedzie do SuwałkProblemy z prawem mają suwalczanie w różnym wieku. Przemoc w rodzinie, internetowy hejt czy pobicia to tylko niektóre przykłady przestępstw. O tym, jak unikać konfliktu z prawem opowie znana z telewizyjnego programu sędzia Anna Maria Wesołowska.

Konferencja popularno-naukowa zatytułowana „Przeciwdziałanie nowym zagrożeniom i przemocy w rodzinie” odbędzie się 21 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Weźmie w niej udział zarówno młodzież ze szkół, jak i wszyscy ci, którzy związani są z ochroną bezpieczeństwa i przeciwdziałaniem przemocy. A rozmawiać niewątpliwie będzie o czym. Suwalczanie nierzadko bowiem wchodzą w konflikt z prawem.

Co ciekawe, suwalskie domy nie są wolne od przemocy. Z informacji przedstawionych w Raporcie o Stanie Miasta z 2016 roku wynika, że piekło ma miejsce aż w 242 rodzinach. Niewykluczone jednak, że oficjalne dane są zaniżone. Zdarza się bowiem tak, że ofiary przemocy w rodzinie boją się lub wstydzą mówić o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. I właśnie o tym jak przeciwdziałać takim zjawiskom opowie suwalczanom znana w całej Polsce sędzia Anna Maria Wesołowska.

Blok pierwszy poniedziałkowej konferencji, który skierowany będzie do młodzieży z suwalskich szkół, rozpocznie się o godzinie 10:00. Blok drugi, w którym uczestniczyć będą między innymi pracownicy socjalni, pracownicy wymiaru sprawiedliwości, policji, służby zdrowia czy rodzice, będzie miał miejsce o godzinie 12:00.

Uczestnicy konferencji będą mogli posłuchać także o internetowym hejcie. O własnych doświadczeniach na ten temat opowie prezydent Czesław Renkiewicz. O tym z kolei, jaka jest ogólna skala przemocy w naszym mieście opowie dyrektor MOPRu - Leszek Lewoc. Szczegółowy harmonogram konferencji znajdziecie tutaj»

Fot. YouTube

Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Piekło w 242 suwalskich rodzinach (2017-04-13)

Ostatnio dodane komentarze
- OJ ,OJ
OKAZUJE SIĘ ,ŻE W NIEKTÓRYCH KRĘGACH SPOŁECZNYCH ,KRYTYKA JEST HEJTEM ,ALE GDY TEN CZŁOWIEK ROBI Z CIEBIE PUBLICZNIE BANDYTĘ ,TO JEST N...
autor:~Janusz
- hate
Ciekawe, co pan prezydent opowie suwalczanom o internetowym hejcie.
autor:~bob
- Pani Wesołowska ;
Zrobiła by pani program o tym jak już dwa lata siedzi w więzieniu Mateusz Sikorski.A to jest przemoc państwa w III Rzeczypospolitej tak...
autor:~Janek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 16.05.2018
KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że ceny mieszkań w Suwałkach są zawyżone?
tak
nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: