suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Rozkopana ulica leży odłogiem. Pribex się tłumaczy i obiecuje poprawę
Rozkopana ulica leży odłogiem. Pribex się tłumaczy i obiecuje poprawęBudująca ulicę Pileckiego firma Pribex dostała od miasta ostatnią szansę. Wykonawca, który przed kilkoma tygodniami zniknął z placu budowy, ponownie ma ruszyć do pracy. Zapewnia, że chce dokończyć inwestycję. Kiedy zatem wznowi budowę?

Po kilkutygodniowym milczeniu i zawieszeniu prac budowlanych, firma Pribex w końcu uderzyła się w pierś. Dziś właściciele przedsiębiorstwa spotkali się z prezydentem Renkiewiczem, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację. Od kilku tygodni bowiem, rozkopana ulica Pileckiego, mająca być częścią tak zwanej małej obwodnicy, leży odłogiem. Z placu budowy zniknęli zarówno pracownicy, jak i sprzęt. Podobna sytuacja jest na mającym powstać nowym odcinku drogi od Sejneńskiej do Utraty z mostem na Czarnej Hańczy i tunelem pod torami.

Jak poinformował Kamil Sznel z suwalskiego ratusza, właściciele Pribexu przekazali dziś deklaracje, że chcą dokończyć inwestycje i nie wycofują się z kontraktów. - Otrzymaliśmy zapewnienie, że w poniedziałek 21 maja do Urzędu Miejskiego w Suwałkach złożą nowe harmonogramy robót oraz programy naprawcze dla tych inwestycji, a w środę 23 maja robotnicy wejdą na place budowy obu inwestycji - powiedział.

- Zarówno jedna jak i druga data jest dla nas wiążąca. Oczekujemy, że deklaracje firmy zostaną spełnione. Można to nazwać „ostatnią szansą”. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni podjąć inne działania zmierzające do tego by obie drogi powstały - dodał Sznel.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze problemy Suwałk z tym wykonawcą. Pribex napsuł suwalczanom wiele krwi remontując między innymi skrzyżowanie Kościuszki-Sikorskiego-Dwernickiego. Widząc prace firmy, mieszkańcy zarzucali firmie niedoróbki i ślamazarne tempo. Ostatecznie inwestycja została zakończona z kilkutygodniowym opóźnieniem, a sprawa odszkodowania za opóźnienie trafiła do sąduDodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Mała obwodnica, spore utrudnienia (2018-04-11)
„To jest rekordowa dotacja” (2017-07-18)
Ratusz vs Pribex. Rozstrzygnie sąd (2015-06-25)
Koniec z bezkarnością, Pribex zapłaci (2014-09-08)

Ostatnio dodane komentarze
- Pribex wyrzucony w obwodnicy Marek
GDDKiA właśnie wyrzuciła konsorcjum Salini/Pribex z niedokończonej obwodnicy Marek
autor:~neglected
- bum
Reksio o wszystkim wie, ale zapewne w domu przybył mu dodatkowy neseserek....
autor:~sajgon
- Wybierzcie mnie na Prezydenta!!!!
Też mam śwagrów i kolesi co do żadnej roboty się nie nadają. A mogliby by być dyrektorami np takiego ZDiZ...Proszę więc pomóżcie!!! Daj...
autor:~anthrax

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 15.05.2018
LOKALE UŻYTKOWE
Lokal w centrum Augustowa

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że ceny mieszkań w Suwałkach są zawyżone?
tak
nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: