suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Czarna Hańcza otrzymała znak wodny
Czarna Hańcza otrzymała znak wodny2 lata temu, dzięki staraniom suwalczan, Czarna Hańcza została rzeką roku, a także wygrała konkurs „Zaadoptuj Rzekę”. Pod mostem przy ul. Wojska Polskiego 2 została odsłonięta tablica, która informuje, przez ile kilometrów Czarna Hańcza płynie do źródeł, a ile do Morza Bałtyckiego.

Nagrodą w konkursie „Zaadoptuj Rzekę” organizowanym przez Klub Gaja z Bielska-Białej, był znak wodny rzeki. Na ul. Wojska Polskiego pod mostem została odsłonięta tablica informacyjna Czarnej Hańczy. Została ona przyznana Urzędowi Miejskiemu w Suwałkach „za najciekawsze przeprowadzenie działań” związanych z rzeką, czyli za zorganizowanie obchodów Roku Czarnej Hańczy w 2016 roku.

Znak wodny podarował Jacek Bożek założyciel i przewodniczący klubu Gaja oraz organizator konkursów „Rzeka roku” i „Zaadoptuj rzekę”. Tablica informuje, jaka odległość dzieli punkt od źródeł oraz od Morza Bałtyckiego. – Jesteśmy teraz w takim momencie na świecie, że ziemia i ekologia wymaga od nas bardzo dużych nakładów sił i nakładów finansowych. I jak miasta będą się adoptowały do zmian klimatu, jest bardzo istotne – podsumował Jacek Bożek.

W konkursie “Zaadoptuj Rzekę” od 2005 roku działaniami edukacyjnymi i społecznymi objęto 772 rzeki i akweny w 1540 miejscach w Polsce. W 2008 roku program otrzymał nominację do tytułu The Best Practice – najlepszego programu środowiskowego w Unii Europejskiej.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Do vincent: Proszę bardzo
Jak się zmienią suwalskie władze, ci spece od łódeczek i tabliczki pod mostem za 100 tys. zł, Suwałki znów będą ciekawym miastem. Wierz...
autor:~Zorro
- do ~Zorro
Dzięki, wartościowe ciekawostki.
autor:~vincent
- Do Rbert. Niestety nie
Mickiewicz wypłynął z Petersburga do Hamburga, a później Drezno itd
autor:~Zorro

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 15.05.2018
LOKALE UŻYTKOWE
Lokal pod warsztat samochodowy, salon sprzedaży au...

Reklama

REKLAMA
Która z kandydatek najlepiej pokierowałaby SOKiem?
Alicja Andrulewicz
Jolanta Hinc-Mackiewicz
Bożena Kamińska

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: