suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Zamiast do łóżka, pójdą do muzeum
Zamiast do łóżka, pójdą do muzeumW taką noc grzech spać - już w najbliższą sobotę wszystkie muzea otworzą bowiem swoje podwoje. Noc Muzeów to doskonała okazja, by zobaczyć wystawy i wziąć udział w proponowanych atrakcjach. A tych w naszym mieście nie zabraknie.

Zajęcia dla dzieci, pokazy filmów, nocna gra miejska i oczywiście zwiedzanie wystaw - to tyko kilka z atrakcji, jakie zaplanowano na jedenastą już Noc Muzeów w Suwałkach. Do wspólnego świętowania suwalczan i gości zaprasza Muzeum Okręgowe, Muzeum im. Marii Konopnickiej, Galeria Andrzeja Strumiłły, a także Muzeum Wigier.

Inauguracja tej wyjątkowej nocy rozpocznie się o godzinie 19:00 w Muzeum Marii Konopnickiej. To także tam odbędą się Wielkie Mistrzostwa Suwałk w Grach Ogrodowych i Podwórkowych. Goście muzeum będą mogli zobaczyć również Bajkowy Świat Marii Konopnickiej, który będzie prezentowany ze starego rzutnika oraz obejrzeć wystawę Przez tęskność. O Marii Stanisławie Konopnickiej z Wasiłowskich.

Muzeum Okręgowe z kolei przygotowało zajęcia dla najmłodszych - Zostań archeologiem. Podczas Nocy Muzeów w Resursie będzie można zobaczyć też cztery wystawy: Alfred Wierusz-Kowalski 1849-1915, Najstarsze dzieje. Suwalszczyzna i Wschodnie Mazury od schyłku epoki lodowej do upadku Jaćwieży, Na dziejowym trakcie oraz Archeomoda. Trendy, style i hity od pradziejów po wczesne średniowiecze.

Centrum Sztuki Współczesnej & Galeria Andrzeja Strumiłły zaprasza natomiast na prezentację działań fotograficznych Małej Szkoły Fotografii - Wokół krzywińskich sucharów WPN. Suwalczanie odwiedzający Galerię będą mogli także zwiedzić wystawę Andrzej Strumiłło, Dziennik A4 oraz Chleba naszego powszedniego... wystawa malarstwa i rzeźby Walentyny Szoby i Władimira Pantielejewa.

Na liście miejsc do odwiedzenia nie zabrakło też Muzeum Wigier. - W programie będzie między innymi zwiedzanie muzeum, spotkanie z przedstawicielami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, liczne gry i zabawy. W trakcie prowadzona będzie także zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt - mówią pracownicy placówki.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy suwalczanie mieli okazję wziąć udział w Nocy Muzeów w 2008 roku. Popularne w całej Polsce wydarzenie zyskało wielu sympatyków również w Suwałkach. 19 maja suwalskie muzea będą czynne od godziny 19:00 do północy.Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- muzea
Nocą o wiele ciekawiej się zwiedza niż za dnia
autor:~arczi
- muzea
bardzo dobra inicjatywa. fajna atmosfera, za darmoszkę można pozwiedzać. szczególnie w większych miastach. ale tam to i kolejki mega
autor:~girek

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 15.05.2018
PROBEST - TECHNIKA GRZEWCZA
KOLEKTORY SŁONECZNE-DOTACJA-5 LAT GWARANCJI

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że ceny mieszkań w Suwałkach są zawyżone?
tak
nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: