suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Do Suwałk zjedzie cały bluesowy świat
Do Suwałk zjedzie cały bluesowy światArtyści z USA, Brazylii, Australii, Argentyny i wielu krajów europejskich - 11. edycja Suwałki Blues Festival zapowiada się naprawdę ciekawie. Nie zabraknie też polskiego akcentu. Miłośnicy bluesa usłyszą bowiem syna Ryszarda Riedla oraz Ørganka, który do Suwałk przyjedzie ze swoimi muzycznymi gośćmi.

Przygotowania do 11. edycji SBF idą pełną parą. I chociaż pracy przez najbliższe 2 miesiące będzie wiele, gwiazdy, które wystąpią podczas bluesowego festiwalu są już zakontraktowane. Jak poinformowali organizatorzy, do Suwałk zjedzie prawie cały bluesowy świat. - Będą wykonawcy z Rosji, Litwy, Grecji, Francji, Słowacji czy Wielkiej Brytanii - powiedział Bogdan Topolski, dyrektor artystyczny SBF. Jak dodał Jan Chojnacki z radiowej Trójki, nie zabraknie też artystów z USA, a także Ameryki Południowej. - Z Brazylii przyjedzie Nuno Mindelis. Zaangażowały się w to nawet władze kulturalne Brazylii - zauważył.

Wielką atrakcją będzie też z pewnością występ Erica Burdona i zespołu The Animals. - To wielka postać tegorocznego festiwalu - powiedział Chojnacki. W sobotę na scenie w Parku Konstytucji 3 Maja wystąpi z kolei Supersonic Blues Machine ze specjalnym udziałem Billego Gibbonsa. Miłośnikom bluesa zaprezentuje się też 80-letnia Mavis Staples. - W stanach Zjednoczonych jest uważana za najwybitniejszą wokalistę wykonującą bluesa, soul i folk. Jest pełna energii, ma świetną kondycję i ściśle współpracuje z Bobem Dylanem - dodał.

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się też polska muzyczna reprezentacja, która rozpocznie i zakończy SBF. Podczas czwartkowego koncertu otwarcia zagra bowiem Sebastian Riedel z zespołem Cree. Muzykom towarzyszyć będzie Suwalska Orkiestra Kameralna. W niedzielę z kolei, na zakończenie muzycznego przedsięwzięcia, na suwalskiej scenie stanie pochodzący z Raczek Tomasz Organek. Co ważne, artysta zagra z zaproszonymi przez siebie gośćmi. Jednym z nich będzie Wojciech Waglewski.

Jak co roku koncertom głównym towarzyszyć będą koncerty klubowe. Podczas 11. edycji SBF do wspólnej zabawy włączyło się 6 suwalskich lokali, w których będzie można posłuchać bluesa podczas biletowanych koncertów wieczornych oraz śniadań bluesowych, na które wstęp jest wolny. Nie zabraknie też kwalifikacji do European Blues Challenge. Zmagań zespołów będzie można posłuchać podczas ostatniego dnia festiwalu.

Przypomnijmy, że 11. edycja Suwałki Blues Festival będzie miał miejsce od 5 do 8 lipca. Łącznie na suwalskich scenach i klubach wystąpi około 200 muzyków.
Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- Świetna robota
Naprawdę świetna robota. Suwałki Blues Festival rozwija się. Mimo iż część wykonawców z bluesem nie ma za wiele wspólnego niemniej impr...
autor:~Misza
- SBF
No i 1/3 trio ZZ Top będzie. Brawo! Będzie się działo! :-) :-)
autor:~suwalczanin
- SFB
Pozdrawiam z Berlina cały bluesowy świat , a szczególnie fanów z Suwałk ! Ukłon w stronę organizatorów za fantastyczny klimat w cza...
autor:~Tamara

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


kama | 07.05.2018
REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: