suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Suwalszczyzna marką konsumentów, Martyniuk ambasadorem województwa
Suwalszczyzna marką konsumentów, Martyniuk ambasadorem województwaStatuetki Podlaskiej Marki trafiły do laureatów. Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. łomżyński teatr czy Podlaskie Święto Chleba. Dzięki internautom nagrodę odebrał ZPiT Suwalszczyzna. Honorowym Ambasadorem Województwa został z kolei Zenek Martyniuk. Kto jeszcze odebrał statuetkę? zobacz zdjęcia »

Uroczysta gala Podlaskiej Marki odbyła się wczoraj w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Dzięki aktorom i twórcom związanym z białostocką produkcją filmową „Czarna Dama”, gala przebiegała w stylu czasów 20-lecia międzywojennego i atmosferze hotelu „Ritz”. - W tym roku z uwagi na rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości wszystkie przedsięwzięcia artystyczne, które organizuje samorząd województwa odbywają się pod hasłem „Talenty dla Niepodległej” - oznajmił marszałek województwa Jerzy Leszczyński.

W kategorii produktu użytkowego kapituła postanowiła nagrodzić budynki wielorodzinne w technologii modułowej Unihouse. Przedstawiciel firmy odebrał statuetkę i czek na 10 tys. zł. W kategorii produktu spożywczego zwyciężyła Spółdzielnia Mleczarska w Łapach. Za najistotniejsze odkrycie uhonorowany został prof. dr hab. Piotr Jaranowski. Nagrodzoną inwestycją zostałą z kolei Fabryka SaMasz w Zabłudowie, a wydarzeniem - Podlaskie Święto Chleba. W kategorii kultura statuetkę odebrał Teatr Lalki i Aktora w Łomży, a w kategorii społeczeństwo - Fundacja Rodziny Czarneckich.

Podczas gali nie zabrakło też akcentu suwalskiego. Dzięki uznaniu internautów, statuetkę odebrał Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. - Zespół pieśni i tańca to marka Suwalszczyzny, ale od dzisiaj także podlaska marka. Dziękujemy konsumentom i internautom za oddanie głosów na nasz zespół - powiedział Czesław Renkiewicz.

Jak co roku jednym z najbardziej oczekiwanych rozstrzygnięć jest wybór Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego. W tym roku ten wybór był wyjątkowy - bo został nim najbardziej znany w Polsce wykonawca muzyki disco polo - Zenek Martyniuk. Artysta nie byłby sobą, gdyby na scenie nie zaprezentował swojego największego hitu „Oczy zielone”. Jednak specjalnie na Podlaską Markę, realizowaną w duchu 20-lecia międzywojennego przygotował inną wersję tej piosenki, w aranżacji rodem z przedwojennych klubów i kabaretów. I spotkał się z wielkim aplauzem uroczystości.

Na koniec Statuetki Ambasadora Podlaskiej Gospodarki odebrali czterej przedstawiciele podlaskiej branży drzewnej i meblarskiej. Nagroda trafiła do Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o, Fabryk Mebli „FORTE” S.A., IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział w Orli i TOBO DATCZUK SP. J.

Źródło: Wrota Podlasia
Fot: Wojciech OksztolDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- ambasador
Zapewne pan Zenon Maryniuk jest przemiłym i skromnym człowiekiem, niestety wcale nie umie śpiewać i to jest jego podstawowa wada jako a...
autor:~Maciej
- do Alex
wyborny pomysł! To by było wydarzenie numer jeden w całej POlsce :D
autor:~chadidża
- Zenek na otwarcie
Miasto powinno Zenka Martyniuka zaprosić na występ podczas otwarcia obwodnicy Suwałk. Występował w czasie blokady ul. Utrata to i na tę...
autor:~Alex

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_wrzesien2018
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


red | 25.04.2018
PPUH LUDWIK
Meblościanki w super cenach

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: